با تکنولوژی اندازه گیری مناسب، رازک و مالت هرگز هدر نمی رود!

جبران دسته فعال و مطابقت غذا و مناسب بودن CIP

در صنایع غذایی، بهداشت مطلق از جمله مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که از نظر طراحی، عملکرد و قابلیت اطمینان، نیازهای زیادی بر روی فناوری اندازه گیری برای نصب قرار می گیرد. به خصوص در صنعت نوشیدنی، این خواسته ها می تواند بسیار خاص باشد. یک تولید کننده آبجو پرویی به دنبال راه حل های مناسب برای محافظت از پر شدن بیش از حد و همچنین محافظت در حالت بیکاری ظروف فرآیند خود بود که دارای مواد خام جامد و مایع مختلف مورد نیاز برای فرآیندهای مختلف تولید است. برای تجهیز فرآیند افزودن مالت، فناوری نوآورانه RF انتخاب شد. سوئیچ های محدود خازنی UWT که برای مقابله با دماهای بالا و همچنین کاربردهایی با مواد بسیار کیک مانند مایع چسبناک مخلوط مالت طراحی شده اند، نصب شدند.

 

وقتی حد و حدود خود را بدانید طعم بهتری دارد
در 11000 سال قبل از میلاد، کشاورزی و کشاورزی غلات متولد شد و تاریخ آبجو آغاز شد. گزارش یافته های باستان شناسی در مورد مصرف آبجو در بابل و مصر. تکنیک های مختلف تولید در سراسر اروپا و بعداً در سراسر جهان توسعه می یابد. در سال 1824، نیروی دریایی بریتانیا یک گالن (4.5 لیتر) آبجو را به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه ملوانان تولید کرد و پاستور مطالعات خود را در مورد تخمیر شراب و آبجو آغاز کرد. امروزه، سنت دیرینه دم کردن را می توان در بیش از 22000 آبجوسازی در سراسر جهان یافت، که اغلب آن را با فناوری پیشرفته اجرا می کنند.

یکی از تولیدکنندگان پیشرو در بازار آبجو پرو، با چندین تأسیسات غیرمتمرکز تولید آبجو در لیما، موتوپ و پوکالپا، از جمله، به دنبال فناوری اندازه‌گیری انعطاف‌پذیر و قابل اعتماد به عنوان بخشی از مدرن‌سازی امکانات خود بود. ثابت شد که تجهیزات فرآیندهای خیساندن برای تولید باید تا حدودی مشکل هستند. مشکل کنترل دوز صحیح مالت در زمان حل شدن در آب بود. این به این دلیل بود که دانه ها پس از خیس شدن بسیار چسبناک شدند و در نتیجه باعث ایجاد آلارم کاذب در تمام سنسورهای آزمایشی شدند. همراه با شریک محلی UWT SIERRA Servicios Industriales SAC. یک سوئیچ سطح مناسب برای حل این مشکل پیکربندی شده است. سنسور RFnivo® RF 8100، نسخه میله ای با فناوری "Active Shield" انتخاب درستی است. جبران سپر فعال، که در اصل اندازه‌گیری خازنی حسگر RF ادغام شده است، تضمین می‌کند که پروب به‌طور قابل‌اعتماد سوئیچ می‌شود بدون اینکه تحت تأثیر تجمع مواد قرار گیرد. با یک الکترود محافظ اضافی، پروب می تواند به طور قابل اعتمادی اندازه گیری کند، حتی زمانی که تجمع بسیار رسانا وجود دارد، بدون توجه به زباله ها و تجمع.

بر اساس هیپوکلریت سدیم استفاده شده، دمای فرآیند می تواند در طی فرآیندهای تمیز کردن در محل (CIP) به 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) برسد. بنابراین بازوی پروب به طول 250 میلی متر مجهز به فولاد ضد زنگ با پوشش PFA، قطعات عایق PEEK و همچنین مهر و موم های FKM بود که برای مقاومت در برابر دمای بالای تهاجمی در فرآیند تمیز کردن ایده آل است. علاوه بر تاییدیه های استاندارد Ex، سری RF 8000 دارای گواهینامه Lloyd's Register و WHG است. همچنین استفاده از مواد غذایی مناسب برای تمام قطعات ابزار دقیقی که با محصول در تماس هستند ضروری بود. مقدار DK مایع چسبناک تقریباً است. 4.0 به موجب آن جو فرآیند در داخل مخازن فولاد ضد زنگ بسیار بخار است. سوئیچ های سطح قوی در کنار مخازن فرآیند برای نشان دادن تقاضا و کنترل افزودن مالت مناسب در محدوده اندازه گیری 10 متر با استفاده از تشخیص سریع و دقیق مواد نصب شدند.
یک تغییر کوچک در ظرفیت خازن نتیجه می دهد
در یک تغییر نسبتاً بزرگ در فرکانس
از آنجایی که این فناوری اندازه گیری خازنی از فناوری "تغییر فرکانس" استفاده می کند، به جای اندازه گیری مستقیم ظرفیت خازن، می توان تغییر فرکانس را تعیین کرد. به عنوان مثال، در یک ظرف خالی، پروب پوشانده نشده است، فرکانس بالا است اما ظرفیت خازن کم است. هنگامی که ظرف پر می شود، پروب با مواد پوشیده می شود و در نتیجه فرکانس کاهش می یابد و ظرفیت افزایش می یابد..

تماشا در آپارات 

 
 
آنچه به وضوح مشاهده می شود این است که یک تغییر کوچک در ظرفیت خازن منجر به تغییر نسبتاً بزرگ در فرکانس می شود. از آنجایی که فرکانس قابل ارزیابی است، حتی تغییرات کوچک در سطح قابل تشخیص است. دقت اندازه گیری بسیار بالا داده شده است زیرا سنسور با حساسیت بالای خود می تواند در صورت نیاز تنظیم شود. از آنجایی که سوئیچ های سطح خازنی RFnivo® همه کاره هستند و به طور قابل اعتماد در مواد جامد، گرانول ها، پودرها و همچنین مایعات، خمیرها و روغن های بسیار چسبناک عمل می کنند، سیلوها، مخازن و مخازن دیگر کارخانه های آبجوسازی به سوئیچ های سطح مجهز شدند. تشخیص پر، تقاضا و خالی حتی در قیف ها، خطوط لوله و لوله های پایین، از طرح های مختلف دستگاه می توان به طور انعطاف پذیر استفاده کرد.

با نصب آشکارسازهای حداقل/حداکثر مقاوم در برابر خوردگی، توالی فرآیند کارخانه های تولید آبجو را می توان به سرعت و به راحتی با توجه به حفاظت بیش از حد و حفاظت خالی، نه تنها در فرآیند افزودن مالت، بهینه کرد. فناوری حسگر UWT تایید شده عنصر مفید شما برای تولید نوشیدنی است.

چغندرقند - به اندازه دستگاه های اندازه گیری سطح UWT همه کاره است
راه حل های صنعت قند:مدیر محصول ما N. Oppenberger به دنبال الزامات خاص برای فناوری اندازه گیری در فرآیندهای حساس به بهداشت در تولید مواد غذایی بوده است. او کشف کرد که بسته به اینکه در سطح ملی یا بین المللی به آن نگاه می کنید، الزامات بسیار متفاوت است. با در نظر گرفتن این موضوع، او توضیح می دهد که در انتخاب فناوری اندازه گیری چه چیزی باید در نظر گرفته شود. در این سمینار تمرکز بر روی زمینه پردازش شکر است که راه حل هایی برای محافظت از پر شدن بیش از حد و اطلاع رسانی خالی از کالاهای فله و رسانه های مایع را پوشش می دهد.