فرآیندهای مختلف در حمل و نقل مواد فله برای تولید خوراک دام

اندازه گیری سطح چه زمانی وارد عمل می شود؟

 

تولید خوراک دام با کیفیت بالا و غذای حیوانات خانگی یک بخش مهم رشد اقتصادی در سراسر جهان است. علاوه بر خوراک دام، این بخش شامل تغذیه حیوانات خانگی و ورزشی نیز می شود. در نتیجه، تنوع بسیار زیادی در محصولات نهایی وجود دارد: خوراک برای بخش کشاورزی، دام مانند گاو، اسب و طیور. برای گاوهای شیری و خوراک برای پرورش حیوانات (به عنوان مثال در ماهیگیری) و همچنین خوراک پرندگان و جوندگان. بنابراین، بخش غذای حیوانات خانگی را می توان به عنوان مواد غذایی برای حیواناتی مانند سگ، گربه یا خزندگان تعریف کرد. خطاهایی که در کارخانه فرآوری در حین انتقال، ذخیره سازی اختلاط یا گندله سازی رخ می دهد به ندرت می تواند در مرحله بعدی پردازش جبران یا اصلاح شود. سنسور سطح یک عنصر ضروری از تجهیزات فنی در یک کارخانه تولید خوراک مدرن برای تشخیص و نظارت بر سطوح و سطوح حد است. از میان تنوع زیاد اصول مختلف و انواع سنسور، انتخاب ابزار اندازه گیری مناسب همیشه کار آسانی نیست.

 

راه حل های KIT به تجهیزات اندازه گیری انعطاف پذیر اجازه می دهد

فرمولاسیون خوراک مرکب بر اساس کاربرد خاصی است که محصول برای آن در نظر گرفته شده است. به طور مشابه، استفاده از سنسورهای اندازه گیری مناسب مطابق با الزامات مربوطه برنامه است. تقاضا برای تراز سنسورها با عملکرد قابل اعتماد، حمل آسان و عمر طولانی آنها تعریف می شود. یکی از تامین کنندگان عمده خوراک دام برای حیوانات خانگی و حیوانات مزرعه در دانمارک در حال مدرن سازی تاسیسات خود بود و برای بهینه سازی فرآیندهای تولید خود درخواست تشخیص محدودیت سطح جدید را داشت. این شرکت بیش از 200 محصول مختلف غلات را پردازش می کند. بسته به محیط و کاربرد، تکنیک های اندازه گیری متفاوتی باید استفاده شود. با توجه به نیازهای تعریف شده مشتری، مدیریت پروژه باید ایده‌های خلاقانه و راه‌حل‌های مشخصی را توسعه می‌داد که می‌توانستند به طور موثر در فرآیندهای کارخانه پیاده‌سازی شوند - آب و هوای «خارج از قفسه» یا سفارشی، باید تعریف می‌شد. گاهی اوقات یک فناوری سریع و آسان راه موثری برای به دست آوردن راه حل های قابل اعتماد برای اندازه گیری محتوا و سطح است، گاهی اوقات چیزی فردی مورد نیاز است.

برای فرآیندهای آسیاب و آسیاب همانطور که در آسیاب های سنگ شکن و چکشی تولید کننده خوراک دام یافت می شود، بدون در نظر گرفتن خواص مواد - با توانایی تشخیص ذرات و اندازه دانه های مختلف و همچنین محیط های ساینده، به اندازه گیری دقیق مداوم نیاز بود. شرایط شدید مانند گرد و غبار، دمای بالا یا بخار یک چالش برای سیستم اندازه گیری بود. در بالا، یک سیستم ارتعاشی در زیر کشتی (به منظور جلوگیری از تجمع رسوب در کشتی) مشکل دیگری در این برنامه بود. در نظر گرفته شد که یک سوئیچ پدال چرخشی به عنوان اصل اندازه گیری الکترومکانیکی ساده ای که می تواند برای چنین شرایط فرآیند شدید سازگار شود، نصب شود. شفت موتوری باعث چرخش پره می شود. هنگامی که سطح مواد به پره می رسد، در نتیجه از چرخش بیشتر جلوگیری می شود، گشتاوری ایجاد می شود که از طریق یک کلید به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود. هنگامی که پره دوباره از مواد آزاد شد، سیگنال خروجی تنظیم مجدد می شود و شفت موتور رانده دوباره می چرخد. علیرغم سادگی، دستگاه دارای طراحی مدولار است که امکان پیکربندی انعطاف پذیر را حتی در شرایط دائمی در حال تغییر فراهم می کند. به اصطلاح راه حل های KIT پیکربندی سریع و منحصر به فرد تجهیزات و انبارداری کارآمد را فعال می کند. سنسور، اتصالات فرآیند، الکترونیک و محفظه را می توان با الزامات خاص مطابقت داد تا نصب با یک فناوری اندازه گیری موثر و قابل اعتماد ارائه شود. به دلیل گرد و غبار بودن محل خطرناک، محفظه ضد گرد و غبار و طراحی دارای گواهینامه ATEX برای نصب غیر قابل انکار بود.

در نهایت سوئیچ پدال چرخشی سری Rotonivo® RN 3000 با استفاده از مواد مخصوص آب بندی و مقاوم در برابر خوردگی با کیفیت بالا برای یاتاقان ها و قطعات مماس محصول انتخاب شد. برای جامدات فله ریزدانه جزئی، پدال کاوشگر دوار با حساسیت تا 15 گرم در لیتر و قابل تنظیم در 3 درجه طراحی شده است.

به خصوص در سنگ شکن تعداد زیادی چرخه در جریان سریع وجود داشت و زمان پاسخ سریع سنسور به پشتیبانی از بهترین دقت نتایج اندازه گیری کمک کرد.

"فناوری سپر فعال" از جریان یکنواخت فرآیند پشتیبانی می کند

گندله کردن خوراک دام یکی از فرآیندهای دیگر در سراسر تولید خوراک کارخانه بود که به فناوری اندازه گیری مدرن مجهز شد. در این فرآیند تهویه بخار نقش مهمی ایفا کرد. این بدان معناست که سنسور دماهای بالا را در ترکیب با محیط‌های مرطوب/مرطوب مدیریت می‌کند. چالش های دیگر در این مرحله پردازش گرد و غبار، ارتعاشات و تحمل بار بالا بود. اندازه‌گیری سطح مورد نیاز باید به‌عنوان آشکارساز پس‌پوش قابل اعتماد برای گلوله‌های فشرده و گرم‌شده عمل کند. با توجه به شرایط سخت، مهم است که برای نصب از یک نوع سنسور با طراحی قوی و تایید شده در دسترس به عنوان نسخه دمای بالا استفاده شود. علاوه بر این، دستگاه نیاز به آب بندی کاملاً مطمئن داشت. مدیریت پروژه UWT قویاً طرفدار دستگاه اندازه‌گیری خازنی RFnivo® RF 3000 بود. فناوری اندازه‌گیری بادوام با نسخه‌های مختلف دستگاه در برابر شرایط سخت فرآیند مقاومت می‌کند و به دلیل اجزای فولادی ضد زنگ بسیار قوی است. سنسور ظرفیت بین پروب و دیواره ظرف را اندازه گیری می کند. اگر پروب توسط محصول پوشانده شود، ظرفیت شناسایی شده تغییر کرده و یک سیگنال سوئیچینگ فعال می شود. با استفاده از "فناوری سپر فعال" یکپارچه که تضمین می کند کاوشگر نسبت به هر گونه موادی که ایجاد می شود یا کیک می شود، حساس نیست، RF قادر به مقابله با مواد فله چسبنده و گرم شده بود. کاوشگر با عایق های سرامیکی برای مقابله با دمای فرآیند تا +500 درجه سانتیگراد مجهز شده است، زیرا دستگاه به اجزای محدود کننده دما برای تشخیص حجیم در فرآیند کاربرد نیاز ندارد. پس از تعیین هندسه کانتینر، پروب RF نصب شده پس از وصل شدن ولتاژ تغذیه، به طور خودکار کالیبره شد.

 

تولید کننده خوراک دام همچنین از منبسط کننده های ادغام شده در فرآیند گلوله سازی استفاده می کند، جایی که مواد در عرض 5 ثانیه از 100 درجه سانتیگراد تا 120 درجه سانتیگراد گرم می شوند. سپس محصول را فشرده و ورز می دهند. بنابراین، باکتری‌ها، سالمونلاها و کپک‌ها از بین می‌روند اما در عین حال مواد مغذی و عوامل آسیب نمی‌بینند. در نهایت خوراک دام به راحتی هضم می شود. چالش اصلی این کاربرد، خوردگی ناشی از روغن های تهاجمی بود. تأثیرات بیشتر در حال گسترش رطوبت، دما و فشار مواد بود. با اشاره به این شرایط، UWT مدل سنگین سری RF 3000 را با طراحی نصب کرد که می‌توانست فشارهای بالای کانتینر تا 25 بار (363 psi) را تحمل کند و همچنین گشتاور بالایی 525 نیوتن‌متر را ارائه می‌کرد. علاوه بر این، او با نیروهای کششی تا 40 کیلونیوتن مقابله کرد. البته این دستگاه همچنین دارای "فناوری سپر فعال" برای رسیدگی به اجزای چسب بود.

جریان فرآیند بدون استرس از طریق حفاظت از پر شدن ایمن

مطابق با استانداردهای بالای موجود در راه حل های بخش صنایع غذایی باید برنامه ریزی مشتری محور پشتیبانی جامع برای نیازها و نیازهای فنی شما باشد. در طول تولید، کالاهای فله آزاد به صورت مکانیکی با استفاده از نوار نقاله زنجیری، آسانسور، نوار نقاله پیچی یا پنوماتیک توسط یک فرآیند تولید به دیگری منتقل می‌شد. در اینجا، جریان کنترل شده مواد برای اطمینان از فرآیند تولید موثر ضروری است. عیوب در سیستم‌های نقاله برای مواد خام، گلوله‌ها و سایر مواد حجیم باید با استفاده از اصول اندازه‌گیری مناسب زود تشخیص داده می‌شد، بنابراین از هر گونه آسیب‌های بعدی به‌طور قابل اعتماد جلوگیری می‌شود.

برای اطمینان از یک زنجیره تامین مداوم، هم محصول خام و هم محصول نهایی باید به طور واضح و مناسب ذخیره شوند. همه چیز با مواد اولیه ای شروع می شود که قرار است پس از تحویل، وزن و تمیز کردن در سلول های خام (سیلو) حمل و نگهداری شوند. مواد تا زمان پردازش بیشتر در آنجا باقی می مانند. محصولات نهایی مانند خوراک پلت شده و سایر خوراک های تمام شده تا زمان تحویل در سلول های خوراک نهایی ذخیره می شوند. حسگر مورد نیاز در طول این فرآیندهای انبار باید اندازه‌گیری سطح محتویات را با حفاظت از پر شدن قابل اعتماد پوشش دهد. شرایطی از جمله هندسه سیلو و مخزن، موقعیت نصب حسگر، ویژگی‌های محیط مانند توانایی جریان، چگالی ظاهری، رسانایی، رطوبت، گرد و غبار و چسبندگی باید در هنگام پیکربندی محلول اندازه‌گیری در نظر گرفته شود. به علاوه تاییدیه های مورد نیاز مانند حفاظت در برابر انفجار.

سری سنسورهای باب شاقول NivoBob® چندین بار خود را به عنوان یک آشکارساز کامل برای اندازه گیری سطح مداوم ثابت کرده است. با NivoBob® NB 4000 حتی یک راه حل بسیار مقرون به صرفه در فناوری بادوام سیستم اندازه گیری الکترومکانیکی برای اپراتور نیروگاه یافت می شود. وزن سنسور، ساخته شده از یک ماده مناسب، متصل به یک نوار یا طناب، به صورت الکترومکانیکی از بالا به داخل ظرف پایین می آید. هنگامی که وزن سنسور روی مواد قرار می گیرد، جهت سیم پیچ موتور تغییر می کند و وزن سنسور به حالت توقف بالایی باز می گردد. این دستگاه در محدوده اندازه گیری تا 30 متر روان کار می کرد و همچنین در طی فرآیند پر کردن مورد استفاده قرار می گرفت. فلنج هدف گیری یکپارچه در بالای سقف سیلو نصب شده بود و می توانست دقیقاً در یک راستا قرار گیرد. در ترکیب، یک سیستم تجسم در سیلوهای ذخیره سازی برای شناسایی سطوح از راه دور، تجزیه و تحلیل روندها و جمع کردن سیستم مدیریت لجستیک استفاده شد.

نیازهای حیوانات از نظر تغذیه متنوع است و بنابراین نیاز به انواع فرمولاسیون های خوراک مخلوط برای تولید است. بر این اساس، تمرکز تجهیزات فن‌آوری اندازه‌گیری در کارخانه تولیدی بر توانایی سازگاری آسان و سریع با شرایط مختلف پردازش است.

 

توسعه تجهیزات جدید

اغلب از مدیریت پروژه خواسته شده است که یک پروب میله ای که با اصل ارتعاش کار می کند و دارای ساختارهای فنی معتبر جهانی باشد. طراحی این ابزار اندازه گیری در سال های اخیر در بازارهای بین المللی مطرح شده است. به خصوص به دلیل سازگاری بالای آن (در حال حاضر از طریق نسخه استاندارد) بسیار مورد علاقه اپراتورهای کارخانه است. UWT با یک سری محصول جدید که از اصل اندازه گیری ارتعاش در قالب یک پروب میله ای استفاده می کند، به خواسته های مشتریان خود پاسخ داده است. دستگاهی به نام Mononivo® MN 4000 می تواند در سیلوها و مخازن به عنوان آشکارساز پر، تقاضا یا خالی استفاده شود. این واحد همچنین به عنوان آشکارساز پر شدن بیش از حد در لوله ها و شفت ها مناسب است و برای تمام مواد فله مناسب است. پیزوهای تحریک شده الکترونیکی باعث ارتعاش پروب می شوند. به محض اینکه سنسور با مواد پوشانده شود، ارتعاش کاهش می یابد و تغییر جریان الکتریکی ناشی از آن باعث سوئیچ سیگنال خروجی می شود. با توجه به ساختار فشرده آن از جمله رزوه های 1 اینچی موجود، این سنسور برای کاربردهای عمده مختلف در سرتاسر جهان بسیار مناسب است - مهم نیست که مواد پودری با خواص کیک قوی یا دانه درشت دانه. با حساسیت قابل تنظیم دستگاه نیز سبک است. جامدات حجیم از 20 گرم در لیتر.


1 میلیون برنامه تشخیص سطح با موفقیت در سراسر جهان حل شد