گرد و غبار و خوردگی را با فناوری اندازه گیری به سختی فولاد مدیریت کنید
در بخش متالورژی و فلز، شرایط اغلب سخت، پر سر و صدا و گرد و غبار است. دستگاه های اندازه گیری سطح باید به طور استاندارد قوی و کاملاً قابل اعتماد باشند تا فرآیند تولید مداوم و بدون استرس تضمین شود. یک راه حل مدرن برای اندازه گیری سطح پیوسته با حسگرهای رادار موج هدایت شونده برای یک تولیدکننده جهانی فولاد در نزدیکی سانتو دومینگو پیکربندی شد. برای نتایج دقیق، تکنولوژی اندازه‌گیری سطح باید تحت تأثیر گرد و غبار، سایش و دمای بالای فرآیند قرار نگیرد.

سنسورهای رادار موج هدایت شونده برای اندازه گیری محتوای پیوسته در سنگ آهن

یک تولیدکننده فولاد فعال در سطح جهانی به دنبال یک فناوری اندازه گیری قوی و در عین حال بسیار دقیق برای تجهیزات چندین سیلو سنگ آهن در جریان نوسازی کارخانه در جمهوری دومینیکن بود. این شرکت در زمینه اکتشاف، استخراج، فرآوری و بازاریابی فلزات و محصولات معدنی با محصولات اصلی نیکل، مس، کبالت و پلاتین در بازار جهانی فعالیت دارد.

برای چندین سیلو سنگ آهن با ارتفاع 8 تا 30 متر (26.2 تا 98.4 فوت)، به دلیل تشکیل گرد و غبار شدید، تصمیم به نصب فناوری راداری نوآورانه با امواج هدایت شونده گرفته شد. به همراه شریک محلی UWT Naniki Automation Solutions SRL، آزمایش‌های مربوطه در کارخانه تولید تحت شرایط فرآیندی مهم متعدد با توجه به دما، فشار و خوردگی انجام شد.

سنسورهای رادار موج هدایت شونده سری NivoGuide® برای اندازه گیری سطح مداوم در کاربردهای جامدات مایع و حجیم استفاده می شود. محدوده اندازه گیری تا 75 متر (246 فوت) و حساسیت بالای آن از مقدار DK 1.5 امکان نصب همه کاره را در سیلوها، مخازن و خطوط لوله فراهم می کند. این دستگاه ها حاوی هیچ قطعه متحرکی در ظرف فرآیند نیستند. امواج مایکروویو در فرکانس های پایین تابش می شوند به طوری که هیچ بازتاب تداخلی حتی با شدت گرد و غبار بالا رخ نمی دهد. در نتیجه، محتوای انرژی مایکروویو فقط می تواند برای تعیین سطح پر شدن خاص در فرآیندهای هماهنگ استفاده شود. هر کدام از نسخه ها به پسوندهایی مجهز شده اند که می توانند به صورت جداگانه با میله و کابل با برنامه سازگار شوند.


طراحی قوی با دقت اندازه گیری بالا

سری NG 3100 نسخه کابل رادار موج هدایت شونده راه حل عالی برای فرآیندهای کارخانه فولاد بود. این TDR ها با یک جفت تقویت شده برای نیروهای کشش بالا و ساختار ضد گرد و غبار، به طور ویژه برای تشخیص اندازه گیری جامدات طراحی شده اند. علاوه بر این، سنسور NG بسیار منعطف است و در هنگام تعویض مواد نیازی به کالیبره مجدد ندارد. سیگنال اندازه گیری در طول کابل "هدایت" می شود و توسط رسانه منعکس می شود، دوباره در سنسور دریافت می شود و به سیگنال سطح تبدیل می شود. این امکان اندازه گیری قابل اعتماد را حتی در ظروف باریک و بلند، بدون توجه به تشکیل یا تجمع گرد و غبار فراهم می کند.
ضمناً به کابل دستگاه رادار روکش مخصوص PA داده شده است که مقاومت سایشی آن را نیز بهبود می بخشد و مقاومت آن را بیشتر می کند. مواد حجیم ریزدانه نمی توانند در مش طناب نصب شده ته نشین شوند. قطر بیرونی آن 11 میلی متر (0.036 فوت) است و می توان آن را به قسمت پایین ثابت کرد تا در هنگام پر کردن و تخلیه به دیواره های سیلو برخورد نکند. طراحی کوپلینگ که برای کاربردهای جامد بهینه شده است، بار کششی کابل را تا 30 کیلو نیوتن امکان پذیر می کند که برای طول عمر سنسور، به ویژه در مورد مواد جامد سنگین مانند سنگ آهن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مواد مورد استفاده (مهربندی FKM، عایق PPS) در داخل کوپلینگ امکان استفاده از سنسور را در دمای فرآیند تا 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) فراهم می کند.

زمان کوتاه انتقال الکترونیک HART 2 سیمه و دقت اندازه گیری بالا (+/- 2 میلی متر (0.0065 فوت)) به افزایش کارایی کمک کرد. در این پروژه در مجموع 15 نقطه اندازه گیری به سنسورهای TDR مجهز شدند که بدون مشکل کار می کنند.
پیاده سازی کاربرپسند حسگرها شبیه نصب هوشمند "plug-and-play" بود و تعیین سطح ثابت را می توان از همان ابتدا تضمین کرد. سری NivoGuide® NG 3000 نیز مطابق با الزامات هنجاری ایمنی عملکردی طراحی شده اند تا عملکردهای ایمنی را با کاهش خطر طبق SIL2 تضمین کنند.

 

یک جادوگر شروع سریع منو محور، راه اندازی را آسان، ایمن و کارآمد کرده است. صفحه نمایش یکپارچه اکنون امکان بررسی عملی اندازه گیری ها و منحنی های اکو را در زمان واقعی فراهم می کند. علاوه بر این، سنسور TDR "قابلیت یادگیری" را دارد و تشخیص می دهد که کدام سیگنال ها تغییر کرده اند. بنابراین فرآیندهای تولید فولاد در جمهوری دومینیکن به طور مداوم بهینه می شود.
 
 
راه حل های داغ بیشتری که شرایط سخت را در مورد فناوری اندازه گیری در صنعت متالورژی و فلز حل می کند را می توان در ضبط وبینار کشف کرد.
aparat:
https://www.aparat.com/v/y4gRl
 
 راه حل های سفارشی برای صنعت نساجی
اندازه گیری RF در استون تمیز و آلوده برای تولید کننده فیبر مصنوعی که لباس های محافظ و محلول های بسته بندی را تولید می کند