مدیریت کارآمد سیلو برای جریان فرآیند روان

موقعیت برد - برد: مدیریت سیلو برای کارخانه های غلات و مشتریان آنها

 

تنها در آلمان بیش از 260 آسیاب بزرگ آرد وجود دارد، در آسیا بازار غلات به طور قابل توجهی بزرگتر است و صنعت بسیار مهمی است. در سرتاسر جهان وضعیت مشابه است: مسیرهای خوب برنامه ریزی شده و سطح انبار به دقت محاسبه شده برای دستیابی به حداکثر ضروری هستند. بهینه سازی هزینه در طول فرآیند تحویل مواد، با این حال این موارد بیش از حد اغلب توسط واقعیت روزانه به خطر می افتد. نانوایی‌ها، مشتریان کارخانه‌ها، اغلب سفارش‌های خود را دیر انجام می‌دهند و کارخانه‌ها برای جلوگیری از توقف تولید در نانوایی‌ها، مجبور به تامین فوری مواد می‌شوند. این منجر به هزینه های لجستیک غیر ضروری ناشی از تحویل های متعدد و در نهایت افزایش هزینه ها برای طرفین، تامین کننده و مشتری می شود. این بدیهی است که به نفع کسی نیست. اما چرا ما با این موقعیت های «آتش نشان دادن» مواجه هستیم و چگونه می توان از آنها اجتناب کرد؟

 

عدم مدیریت ذخیره سازی در نانوایی ها

حتی نانوایی‌هایی که دارای سیلوهای ذخیره‌سازی متعدد هستند، اغلب یک سیستم نظارت سطح خودکار برای کنترل سطح موجودی خود ندارند. بنابراین این ذخایر باید به صورت دستی به طور منظم بررسی شوند و سفارش باید به موقع به عرضه کننده آرد ارسال شود. به دلیل نوسانات پیش بینی نشده در تقاضا یا صرفاً به دلیل عدم تأیید سطح موجودی، شرایط اضطراری ناگهانی ایجاد می شود که منجر به تورهای اضافی برنامه ریزی نشده برای کارخانه می شود.

 

فقط نصب حسگرهایی برای نظارت بر سطح در سیلوهای نانوایی ها باعث بهبود نسبی می شود. در این زمینه اغلب تمایل به سرمایه گذاری وجود ندارد زیرا "آنطور که هست کار می کند" صرف نظر از این واقعیت که این یک روش بسیار پرهزینه و ناکارآمد برای انجام آن است. اما راه‌حل ایده‌آل این است که کارخانه‌ها مسئولیت نظارت بر سطح را به‌طور مرکزی برای مشتریان خود بر عهده بگیرند و این کار را به عنوان یک سرویس ویژه ارائه دهند، بنابراین بهینه‌سازی مواد و تحویل خود و در عین حال کاهش تلاش‌های اداری مربوطه. البته سوال هزینه بلافاصله مطرح می شود - چه کسی باید پرداخت کند؟! یا شاید هم هزینه خودش را می دهد؟

در واقع، تجزیه و تحلیل دقیق تر نشان می دهد که سرمایه گذاری کارخانه به دلیل صرفه جویی در هزینه ناشی از فرآیند زنجیره تامین بهینه، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی مستهلک می شود.

 

اندازه گیری سطح مرکزی برای آسیاب

UWT GmbH این مشکلات بخش‌های صنعت غلات را در نظر گرفت و راه‌حلی مقرون به صرفه و کاربردی ارائه کرده است: یک سیستم مرکزی از راه دور برای کارخانه‌های آرد.

در هر سیلو نانوایی، سیستم لات بدون نیاز به تعمیر و نگهداری NivoBob® 4000 برای نظارت بر سطح تعبیه شده است.

برای نصب آسان، فقط یک سوکت استاندارد رزوه ای 1.5 اینچی در سقف سیلو لازم است. در نانوایی‌ها، سیگنال‌های سطح توسط نرم‌افزار UWT NivoTec® همراه با Wago WebController همراه می‌شوند و اطلاعات دریافتی با استفاده از اتصال اترنت از طریق یک آدرس IP مسیریابی شده به اینترنت ارسال می‌شود. کارخانه می تواند به طور ایمن به این اطلاعات (محافظت شده با رمز عبور) از طریق هر مرورگر اینترنتی در هر زمان از روز از طریق یک آدرس IP از پیش تعریف شده دسترسی داشته باشد. امکان گنجاندن هر تعداد مشتری دیگر در سیستم تجسم وجود دارد - بدون سخت افزار یا هزینه اضافی برای کارخانه.

 

اگر اولویت این است که نصب در نانوایی ها به حداقل برسد، می توان از مودم GSM برای دسترسی از راه دور به داده ها استفاده کرد. در این مورد برای انتقال داده، اتصال اترنت مورد نیاز نیست، بلکه فقط یک سیم کارت در WAGO برای عبور مودم مورد نیاز است. این مودم تمام سیگنال های سطح را جمع آوری می کند و آنها را در یک گزارش رمزگذاری شده از طریق تلفن همراه از طریق اینترنت به کنترل کننده مناسب در کارخانه ارسال می کند. از آنجایی که فقط مقادیر کمی از داده ها ارسال می شود، یک قرارداد سیم کارت ارزان قیمت برای این منظور کافی است.

 

سطوح سیلو فعلی را می توان در مرکز کنترل آسیاب با استفاده از نرم افزار تجسم UWT NivoTec® که از طریق مرورگر اینترنت در هر رایانه شخصی اترنت قابل دسترسی است، نمایش داد. کنترل کننده می تواند وضعیت بلادرنگ سیلوها را ببیند زیرا کنترل کننده تجسم مستقیماً در سیستم اترنت ادغام شده است.

مزایا و مزایای سیستم کنترل سطح:

مزیت کل سیستم، ساده‌سازی فرآیندهای دفع مواد است که منجر به کاهش هزینه‌ها برای همه طرف‌های درگیر می‌شود.

 

~ نصب سیستم در نانوایی و همچنین در آسیاب ساده است و معمولاً توسط مهندسان خدمات خود کارخانه قابل انجام است.

~ کابینت های کنترل فقط یک بار باید راه اندازی شوند. پس از آن هیچ پشتیبانی IT اضافی لازم نیست.

~ همه سطوح سیلو را می توان همزمان تجسم کرد -> امنیت برنامه ریزی مواد

~ سیستم را می توان در یک مشتری از بین برد و دوباره در مشتری دیگر نصب کرد -> بدون هزینه جدید در هنگام تغییر مشتریان

 

آسیاب قادر است مواد صحیح را مطابق با نیازهای مواد مشتری در انبار نگه دارد و می تواند مسیرها و برنامه های لجستیکی را بهینه کند. صرفاً در دسترس بودن اطلاعات مورد نیاز که می تواند از نیاز به تحویل سریع یا اجرای خالی جلوگیری کند، می تواند تلاش های اداری را به طور چشمگیری کاهش دهد. در سمت مشتری، در نانوایی، وظیفه بررسی دستی سطح مواد در سیلوهای ذخیره سازی حذف شده است و گلوگاه های تولید به دلیل کمبود مواد سابقه دارد.

 

 

جریان مواد در حال حاضر از یک فرآیند استاندارد با امنیت برنامه‌ریزی بسیار بیشتر پیروی می‌کند: در نهایت به طور طبیعی منجر به یک رابطه کاری هماهنگ‌تر و افزایش رضایت در هر دو طرف می‌شود که در نهایت به معنای مشارکت قوی‌تر بین مشتری و تامین‌کننده است.


سنسور اندازه گیری به خواسته های تولید طلای خاکستری پاسخ می دهد