محلول TDR برای سیمان
رادار موج هدایت شونده در سیلو ذخیره سازی باریک برای محافظت از پر شدن بیش از حد و پیام خالی

سالانه بیش از 40 میلیون متر مکعب بتن آماده در آلمان فرآوری می شود. در حال حاضر 85 درصد از کل بتن و ملات تازه مورد نیاز در کارگاه های ساختمانی در کارخانه های بتن آماده مخلوط می شوند. در کاربردهای سنگدانه، معدن و معدن، شرایط اغلب سخت، پر سر و صدا و گرد و غبار است. دستگاه‌های اندازه‌گیری سطح TDR با سازگاری بالای خود برای تشخیص دقیق سطح پیوسته در شرایط دشوار فرآیند، مانند نیروهای کشش بالا، تشکیل کیک یا میعانات استفاده می‌شوند.


فناوری اندازه گیری سطح مدرن برای نتایج دقیق بدون تأثیر گرد و غبار و تجمع
در سیلوهای ذخیره سازی فولاد تاسیسات تولید یک کارخانه سیمان در آلمان، حسگر رادار موج هدایت شونده از UWT برای جایگزینی سنسورهای اندازه گیری سطح معیوب اجرا شد. سیمان و سایر مواد اولیه جامد مختلف مانند ماسه و گچ باید به درستی و شفاف نگهداری شوند. دستگاه های ذخیره سازی گیاه تا 14 متر برد اندازه گیری دارند. در سیلوهای تک محفظه، دمایی در حدود 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) و فشار فرآیند تا 0.8 بار (11.6psi) وجود دارد. ما هیچ ارتعاشی و بار الکترواستاتیکی نداریم، اما فضایی غبارآلود با مقداری رطوبت کم داریم. علاوه بر این، تجمع سنگینی از مواد برای شناسایی وجود داشت. رادار موج هدایت شونده سری NivoGuide® NG 3100 به عنوان نسخه طناب راه حل عالی بود. این TDR ها به طور ویژه برای تشخیص اندازه گیری جامدات با یک جفت تقویت شده برای نیروهای کشش بالا و طراحی قابل اعتمادی که تحت تأثیر گرد و غبار قوی قرار نمی گیرد، طراحی شده اند. علاوه بر این، سنسور واقعا انعطاف پذیر است و در هنگام تغییر مواد نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد. سیگنال اندازه گیری روی طناب هدایت می شود و توسط رسانه منعکس می شود، دوباره در سنسور دریافت می شود و به سیگنال سطح تبدیل می شود. این امکان اندازه گیری قابل اعتماد را حتی در ظروف باریک و بلند، بدون توجه به تشکیل تراکم یا تجمع می دهد.

محدوده اندازه گیری تا 75 متر (246 فوت) و حساسیت بالای آن از مقدار DK 1.5 آنها را قابل استفاده در سیلوها، مخازن و لوله ها می کند. رادار موج هدایت شونده حاوی هیچ بخش متحرکی در داخل کشتی فرآیند نیست. امواج مایکروویو در فرکانس های پایین ساطع می شوند، به طوری که حتی با شدت گرد و غبار بالا، بازتاب کاذب ایجاد نمی شود. در نتیجه، محتوای انرژی مایکروویو را می توان منحصراً برای تعیین سطح پر شدن خاص در فرآیندهای ذخیره سازی استفاده کرد. طناب رادار برای جلوگیری از چسبندگی و همچنین بهبود مقاومت سایشی طناب ها به پوشش مخصوص PA مجهز شده است.


ساخت بر اساس اندازه گیری سطح قوی!
با توجه به توسعه سریع صنعت ساختمان و معدن در بسیاری از کشورهای اروپایی طی سال های گذشته، تقاضا برای رویکردهای راه حل بیشتر برای کاربردهای کارخانه های سیمان افزایش یافته است. راه‌حل‌های فناوری حسگر مناسب برای اندازه‌گیری سطح محتوا و نقطه باید یافت شود تا از جریان فرآیند تولید سیمان به مطمئن‌ترین روش پشتیبانی کند.