اندازه گیری راداری برای تولید آب میوه
یک راه حل عملی برای نظارت مستمر سطح چندین مخزن ذخیره سازی در نزدیکی کیپ تاون برای تولید آب میوه اجرا شد. باید در نظر داشت که داخل ظروف همزن وجود دارد و ماده ای که باید اندازه گیری شود چسبناک و چسبناک باشد. فناوری رادار UWT مطابق با مواد غذایی و تایید شده در نهایت عنصر مناسب برای تشخیص دقیق محتوا بود.

تشخیص سریع و دقیق سطوح متحرک

محافظت قابل اطمینان از پر شدن بیش از حد، واکنش سریع هنگام تخلیه سیلو / مخزن، شفافیت و کنترل سطح پر شدن در ظرف فرآیند همیشه، همه اینها نظارت بر محتوای عملکردی را امکان پذیر می کند. به منظور تعریف یک فناوری اندازه‌گیری سطح مناسب، تجزیه و تحلیل پارامترهای مختلف فرآیند کاربرد فردی، خواص مواد، دما، فشار و اتصالات و همچنین جو فرآیند ضروری است.

 

یک تولید کننده پیشرو در محصولات مختلف آب میوه به دنبال راه حلی قابل اعتماد برای اندازه گیری سطح مداوم در مخازن ذخیره سازی خود در نزدیکی کیپ تاون بود. علاوه بر آب میوه و کنسانتره میوه، امولسیون، خمیر و پوره برای بازار آفریقای جنوبی در آنجا تولید می شود. در فرآیند تولید آبمیوه ملایم و مدرن، میوه به صورت سرد فشرده، مخلوط و نگهداری می شود، که از جمله به این معنی است که آب میوه ها بدون استفاده از گرما تازه می مانند. یک راه حل برای تعیین سطح پر شدن در فرآیندهای ذخیره سازی در زمان واقعی مورد نیاز بود. چالش در اینجا نادیده گرفتن همزن‌های داخل تانک‌ها بود که به‌طور هم‌زمان آب میوه را به هم می‌زدند. سوال این بود که کدام فناوری در این شرایط فرآیندی بهتر عمل می کند و اندازه گیری دقیق سطح متحرک را انجام می دهد. در صنایع غذایی، بهداشت مطلق بسیار مهم است و تقاضاهای زیادی بر روی فناوری اندازه گیری برای نصب از نظر طراحی، عملکرد و قابلیت اطمینان اعمال می شود. درجه حرارت تا 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) و فشار فرآیند حدود 0.8 بار (11.6 psi) در فرآیندهای تولید کننده آب میوه وجود دارد. ارزش DK مربوط به محصولات مختلف آبمیوه حداقل 4.0 با ویژگی مواد مبتنی بر آب / روغن است. هیچ لرزشی در برنامه وجود ندارد.

پس از یک مرحله آزمایشی با شریک محلی Morton Controls CC در محل، مشتری از نتایج حسگر رادار بدون تماس که در صنایع غذایی محبوب است و دقت آن بسیار راضی بود. امواج الکترومغناطیسی اساس اندازه گیری سطح با رادار را تشکیل می دهند. یک حسگر رادار یک موج الکترومغناطیسی دسته‌بندی شده ساطع می‌کند که توسط اجسام به عنوان پژواک منعکس شده و توسط سنسور ارزیابی می‌شود. علاوه بر حسگرهای رادار پرتو آزاد، دسته رادارها آنهایی را نیز شامل می شود که مبتنی بر فناوری مایکروویو هدایت شونده هستند که به عنوان رادار موج هدایت شونده، TDR (بازتاب سنجی دامنه زمانی) نامیده می شود. سنسورهای رادار پرتو آزاد عموماً با فرکانسشان مشخص می‌شوند، زیرا این برای تعیین سطح بدون تماس در ظروف فرآیند یا ذخیره‌سازی مهم است. سنسورهای رادار با فرکانس‌های بالا را می‌توان فشرده‌تر کرد، زوایای تابش کوچک‌تر و خواص انعکاس بهتری داشتند که در نهایت منجر به نتایج اندازه‌گیری دقیق و قابل اعتماد می‌شود. به همین دلیل است که سنسورهای رادار پرتو آزاد UWT نیز با فناوری 80 گیگاهرتز کار می کنند.


رادار پرتو آزاد با زاویه پرتو بسیار کوچک

35 سنسور رادار از سری NivoRadar® NR 3000 با فلنج هدف گیری قابل تنظیم نصب شد. به این ترتیب می توان کاوشگر طراحی بهداشتی را در نقطه دلخواه ثابت کرد و زاویه پرتو را متناسب با آن تنظیم کرد. به لطف تراز کامل رادار، همزن ها به هیچ وجه بر نتایج اندازه گیری تأثیری نداشتند. پرتو باریک 4 درجه و برد اندازه گیری تا 100 متر این سنسور را به یک راه حل سازگار برای مخازن تک محفظه تبدیل کرده است. رادار همچنین دارای یک عملکرد تمیز کردن استاندارد برای آنتن لنز با مقاومت بالا در برابر چسبندگی مواد است. این یک اتصال آبکشی (هوا) را برای خود تمیز کردن مواد بسیار چسبنده ارائه می دهد. صفحه نمایش کاربر پسند، جادوگر راه اندازی سریع و داده های تشخیصی نشان داده شده نصب آن را در محل آسان کرده است. پیکربندی تنها با 6 پارامتر انجام شد.

برای تولید کننده آب میوه در آفریقای جنوبی، اندازه گیری سطح مستمر مخازن ذخیره سازی به بخش اساسی فرآیندهای کارآمد کارخانه تبدیل شد. با طراحی محصول مبتنی بر کاربرد سنسورهای رادار نصب شده، سازگاری بالایی مطابق با شرایط فرآیند وجود داشت، به طوری که می توان آنها را به طور یکپارچه در سیستم ادغام کرد و از مدیریت بهینه ذخیره سازی اطمینان حاصل کرد.ارتقای سیستم پایش سطح در انبار غلات
یک مرکز بزرگ ذخیره غلات در جنوب انگلستان به اندازه گیری محتوای قابل اعتماد نیاز داشتدستگاهی برای جایگزینی یک سیستم امواج صوتی قدیمی که دیگر کار نمی کرد.