اندازه گیری سطح قابل اعتماد محصولات تزریقی استریل
یک تولید کننده محصولات دامپزشکی چندین مخزن فرآیند خود را برای مایعات مختلف با فناوری اندازه گیری سطح مدرن مجهز کرد. با توجه به شرایط فرآیند، نسخه کواکسیال حسگر رادار موج هدایت شونده از UWT در داخل راکتورهای تزریق نصب شد. سنسورهای TDR بالاترین استانداردهای ایمنی را برآورده می‌کنند، که آنها را به فناوری ترجیحی، به ویژه در بخش داروسازی تبدیل می‌کند.

در مسیر گسترش سرمایه‌گذاری‌ها در ماشین‌آلات، تجهیزات و ساختمان‌ها، یک تولیدکننده انواع داروهای دامپزشکی دارویی در آرژانتین به دنبال راه‌حلی دقیق و بادوام برای اندازه‌گیری خودکار سطح در تأسیسات تولیدی خود بود. بیش از 500 محصول ثبت شده دامپزشکی در آنجا برای بازار جهانی دامپزشکی تولید می شود. یک نصب ویژه با فناوری اندازه گیری رادار برای اندازه گیری سطح در چندین راکتور 2000 لیتری با محصولات تزریقی مختلف اجرا شد. با توجه به اجرای سیستم گرمایش مخازن، فضای داخلی برای نصب بسیار محدود بود. نصب های مختلف استفاده از حسگر اندازه گیری تشعشع آزاد را غیرممکن کرده است. پس از چند آزمایش زنده، سرانجام UWT GmbH یک سیستم اندازه گیری سفارشی با سنسورهای رادار موج هدایت شونده ماژولار و سازگار را اجرا کرد.

طراحی دستگاه مدولار برای نصب انعطاف پذیر

فناوری رادار در چند دهه گذشته اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است و به طور مداوم توسعه یافته است. حوزه کاربرد در حال حاضر از کاربردهای استاندارد ساده در سیستم‌های ذخیره‌سازی تا ظروف فرآیند پیچیده با چالش‌های مختلف گسترش یافته است. سنسورهای رادار مبتنی بر فناوری مایکروویو هدایت‌شونده، همچنین به عنوان TDR (Time Domain Reflectometry) یا GWR (Guided Wave Radar) شناخته می‌شوند، به ویژه برای شرایط فرآیند پویا مناسب هستند و می‌توانند در بسیاری از نسخه‌های مختلف پیکربندی شوند.

کاوشگر باید با استفاده از مواد تولیدی مناسب، الزامات بهداشتی در بخش دامپزشکی را برآورده می کرد. همچنین باید در نظر گرفت که مایعات مبتنی بر آب/روغن در داخل مخازن در دمای فرآیند متغیر بین 80 درجه سانتی گراد (176 درجه فارنهایت) تا 150 درجه سانتی گراد (302 درجه فارنهایت) در حرکت ثابت نگه داشته می شوند. علاوه بر جنبه ایمنی، تقاضاهای بالایی بر روی استحکام و انعطاف پذیری در محدوده کاربردهای فناوری اندازه گیری اعمال شد.
طراحی TDR تایید شده در نسخه کواکس

در نهایت، NivoGuide® 8000 به عنوان یک نسخه میله ای برای نظارت مداوم سطح محصولات تزریق پیکربندی شد. این سنسور به راحتی دمای فرآیند تا 150 درجه سانتیگراد (302 درجه فارنهایت) و فشار بیش از حد تا 400 بار (5801.5 psi) را پشتیبانی می کند. یک پالس الکترومغناطیسی توسط قطعات الکترونیکی تولید می شود که به پروب کوپل شده و در امتداد آن به سمت پایین هدایت می شود. هنگامی که موج به سطح ماده برخورد می کند، بخشی از انرژی منعکس می شود. این سیگنال به اصطلاح اکو نیز در امتداد بوم به سمت الکترونیک هدایت می‌شود، که آن را تشخیص داده و از طریق اندازه‌گیری زمان عبور، آن را به نشانگر سطح پر شدن تبدیل می‌کند. با توجه به قابلیت فناوری رادار هدایت شونده با میله، این سنسور می تواند سیگنال را به درستی متمرکز کند. نسخه‌های دستگاه هر کدام به بازوهای افزودنی مجهز شده‌اند که می‌توانند به صورت جداگانه با برنامه سازگار شوند. بسته به طراحی کانتینر و شرایط فرآیند، می توان سنسورهای مناسبی را طراحی کرد. با نصب لوله کواکسیال، اندازه گیری کاملاً تحت تأثیر حرکت مایعات قرار نمی گیرد.

پروب ساخته شده از فولاد ضد زنگ را می توان به سرعت و به راحتی به دیواره ظرف وصل کرد تا از آسیب مکانیکی جلوگیری شود. به طور کلی، اندازه گیری سطح با سنسورهای TDR بدون هیچ مشکلی امکان پذیر است اگر محیط مورد اندازه گیری دارای مقدار DK حداقل 1.3 باشد. بنابراین مقدار DK 4 برای محیط تزریق به اندازه کافی بالا بود. حتی نوسانات دما و فشار نیز بر اصل اندازه گیری کاوشگر رادار موج هدایت شونده در تبدیل نتیجه تأثیر نمی گذارد.

TDR به لطف مواد مقاوم در برابر مواد شیمیایی، الزامات دوام و عملکرد بدون تعمیر و نگهداری را برآورده می کند. علاوه بر این، سنسور مجهز به عایق اضافی ساخته شده از مهر و موم PEEK، FFKM و مهر و موم اضافی شیشه بوروسیلیکات (خط دوم دفاع) بود. به این ترتیب، حتی در شرایط چالش برانگیز سازنده دارو، سطح پر شدن به طور دقیق و قابل اطمینان ثبت می شود. یک مخروط میعانات که دارای اثر عایق بین کوپلینگ و پروب است، قابلیت اطمینان اندازه گیری را افزایش می دهد و همچنین چکه کردن میعانات را آسان تر می کند. علاوه بر این، سنسور تمام الزامات ایمنی در مورد حفاظت در برابر انفجار را برآورده می کند و دارای گواهینامه های جهانی (ATEX، IEC-Ex، INMETRO، FM، EAC-Ex) برای استفاده در مناطق بالقوه انفجاری است.

حتی تحت شرایط سخت داروخانه حیوانات، NivoGuide® با تجهیزات الکترونیکی دو سیمه 4...20 میلی آمپر/HART با دقت +-2 میلی متر اندازه گیری می کند. با توجه به زمان واکنش کوتاه، سطوح پر شدن که سریعتر تغییر می کنند نیز می توانند به طور قابل اعتماد ثبت شوند. بنابراین، حسگرهای رادار هدایت‌شونده پشتیبانی بهینه را برای جریان فرآیند صاف تأسیسات تولید در آرژانتین ارائه می‌دهند: «سرمایه‌گذاری‌ها با تجهیزات کارخانه‌های تولیدی با آخرین فناوری‌ها مطابقت دارد و از فرآیندهای تولید بسیار کارآمد محصولات دامپزشکی ما پشتیبانی می‌کند، به این معنی که ما کاملاً برای برآورده کردن الزامات یک بازار رقابتی و جهانی شده کاملاً مناسب هستند."محلول TDR برای سیمان
رادار موج هدایت شونده در سیلو ذخیره سازی باریک برای محافظت از پر شدن بیش از حد و پیام خالی