پدل چرخشی در فرآیندهای جابجایی مواد در صنعت غلات
راه حل های مدرن برای فرآیندهای ذخیره سازی کارآمد در سیلوهای غلات، ایستاده و آرد

اگر مهندسان کارخانه فناوری اندازه گیری نامناسب را در برنامه های خود انتخاب کنند چه اتفاقی می افتد؟ علاوه بر پر شدن بیش از حد سیلو یا کاهش بهره وری، تولید حتی ممکن است متوقف شود. بنابراین هنگام انتخاب فناوری سنسور اندازه گیری، اپراتورهای نیروگاه باید همیشه مراقب باشند که از اجزای سیستم با کیفیت بالا و قابل اعتماد در راستای چالش های در حال تغییر، بسته به فرآیند، استفاده کنند. آشکارساز پدال دوار که سطوح محدودیت را در ظروف سیلو مطابق با اصل چرخش تشخیص می دهد، تقریباً در هر کارخانه فرآوری غلات یافت می شود.

 

راه حل قابل اعتماد برای کاربردهای دانه با سوئیچ سطح دوار اثبات شده

خواه گندم، جو، چاودار، ذرت دانه ای، بلغور، غبار، سبوس، کنجاله یا جو - غلات نان در تنوع امروزی با حدود 200 نوع غلات مورد تایید رسمی وجود دارد. مسئله یک اصل اندازه گیری که به طور قابل اعتماد در شرایط فرآیند همه کاره صنعت غلات کار می کند همیشه برای مهندسان یک چالش است. آشکارساز پدال دوار با تجهیزات الکترونیکی قابل اعتماد و همچنین طراحی قوی خود به طور مکرر در کارخانه های غلات در فرآیندهای مختلف دیده می شود. به عنوان مثال، در یک کارخانه فرآوری غلات در فرانسه، کلیدهای محدود چرخشی Rotonivo® نیز برای تشخیص مواد در چندین سیلو انتخاب می شوند.

مجموعه حسگرهای UWT با آنها راه حلی را برای هر نیازی ارائه می دهد: تولید گرد و غبار زیاد، نیروهای کششی و اهرمی، کیک شدن، زمان پاسخ کوتاه، دمای فرآیند بالا، شارژ الکتریکی یا نوسان ارزش DK.

آشکارساز پدال چرخشی Rotonivo® از UWT به عنوان محافظ بیش از حد یا به عنوان آشکارساز تقاضا و خالی در مخازن فرآیند و ذخیره استفاده می شود. حساسیت بالا، ظرفیت بار مکانیکی زیاد و انواع بوم ها، آن را به یک ابزار همه جانبه در گیاهان تبدیل کرده و امکان استفاده بدون محدودیت در طیف وسیعی از کاربردهای دانه را فراهم می کند. سادگی آن از نظر نصب و راه اندازی امکان استفاده سریع و بدون دردسر در سراسر جهان را فراهم می کند.

راه حل های مدرن برای فرآیندهای ذخیره سازی کارآمد در سیلوهای غلات، ایستاده و آرد

هنگامی که نوبت به تشخیص سطوح پر شدن در سیلوها و فرآیندهای جابجایی مواد می‌رسد، حسگرهایی با درجه سازگاری بالایی برای ظروف فرآیندهای مختلف، پشتیبانی بهینه را برای عملکرد روان فراهم می‌کنند. بسته به مرحله پردازش، ماده ای که باید نظارت شود می تواند ماهیت بسیار متفاوتی داشته باشد و تقاضاهای متفاوتی را برای فناوری اندازه گیری مورد استفاده قرار دهد. فرآیندهای ذخیره سازی چندین بار در طول کل فرآیند تولید مواجه می شوند. آنها در کل کارخانه برای ذخیره یا ذخیره موقت مواد خام، محصولات میانی و همچنین محصولات نهایی و انتقال آنها از یک مرحله تولید به مرحله بعدی عبور می کنند. در اینجا با سنسورهای اندازه گیری مناسب از پر شدن بیش از حد سیلوها، توقف تولید یا کاهش بهره وری جلوگیری می شود.

آشکارسازهای پدال چرخشی Rotonivo® بسته به نیاز به عنوان آشکارسازهای پر، تقاضا یا خالی در سیلوهای ذخیره سازی یا مخازن فرآیند استفاده می شوند. یک تیغه اندازه‌گیری چرخان که با موتور حرکت می‌کند، وقتی با مواد حجیم پوشانده می‌شود، در حرکت چرخشی خود مهار می‌شود. گشتاوری تولید می شود که از طریق یک کلید به سیگنال الکتریکی تبدیل می شود. اگر مواد حجیم دیگر تیغه اندازه گیری را نپوشاند، سوئیچ از طریق فنر به موقعیت اولیه خود باز می گردد. سیگنال خروجی دوباره تغییر می کند. با اصل اندازه‌گیری الکترومکانیکی ساده‌شان، می‌توان آنها را با شرایط سخت فرآیند سازگار کرد.

سوئیچ سطح چرخشی در سیلوهای ذخیره سازی غلات، محافظت قابل اعتمادی از پر شدن بیش از حد غلات و همچنین تشخیص دقیق خالی را فراهم می کند. در عین حال، Rotonivo® 3000 به طور انعطاف‌پذیری قابل تنظیم است و می‌تواند به راحتی تغییر رسانه‌ها را با وزن‌های حجیم مختلف تشخیص دهد. انتخاب انواع مختلف، مانند دستگاه آستین، دست و پا لولایی یا لاستیکی، به این معنی است که همسویی فردی با محیطی که باید اندازه‌گیری شود، می‌تواند به طور انعطاف‌پذیری اجرا شود. حتی در حین پر کردن، اندازه گیری قطع نمی شود. فناوری سنسور پدال چرخان به گونه ای طراحی شده است که می تواند زمان واکنش بسیار سریع حفاظت از پر شدن بیش از حد را اجرا کند. بنابراین، فناوری مدرن و با کیفیت بالا، فرآیند تولید مداوم بدون استرس را در کارخانه تضمین می کند. محدوده فشار را می توان از -0.9 تا +10 بار (13.1- تا +145psi) جبران کرد و هر نسخه Rotonivo® 3000 را می توان با طراحی ضد شعله پیکربندی کرد.

در داخل سیلوهای قرارگیری، آشکارساز چرخشی RN برای تشخیص بک لاگ قابل اعتماد نصب شده است. در این بخش، دانه های ذخیره شده در سیلوها به طور دقیق اندازه گیری و مخلوط می شوند، خیس می شوند و در نتیجه برای فرآیند واقعی آسیاب آماده می شوند. سپس دانه شرطی شده برای آسیاب در روز یا سلول های ذخیره سازی در دسترس قرار می گیرد. در اینجا نیز تجهیزات با فناوری اندازه گیری باید یک راه حل حرفه ای از نظر دقت و قابلیت اطمینان فرآیند برای پشتیبانی از کارخانه آسیاب غلات ارائه دهند. در این مرحله فرآیند، جبران دسته ای به منظور اطمینان از پردازش بدون وقفه بیشتر با کیفیت بالا و پایدار، حتی با مواد بسیار چسبنده، آرد دار یا چسبناک سودمند است. در برخی موارد، سطح مواد حجیم متحرک نیز در اینجا غالب است. طراحی قوی سوئیچ های سطح دوار با محفظه آلومینیومی و تجهیزات الکترونیکی تمام ولتاژ از خرابی های ناشی از دماهای بالا، میعانات، گرد و غبار و کیک جلوگیری می کند. در نسخه با دمای بالا RN 3000، دمای فرآیند تا 1100 درجه سانتیگراد امکان پذیر است. برای نقاط سوئیچینگ مختلف، Rotonivo® طول‌های بوم انعطاف‌پذیر را از نسخه‌های بسیار کوتاه، مانند RN 3005 با 90 میلی‌متر، تا نسخه‌های بسیار بلند، مانند RN 3002 با کشش طناب، که فواصل تا 10 متر را اندازه‌گیری می‌کند، ارائه می‌کند.

برای محافظت از پر شدن بیش از حد و تشخیص خالی بودن در سیلوهای آرد یا گرس، سوئیچ چرخشی سری Rotonivo® دارای حساسیت قابل تنظیمی برای تشخیص مطمئن بهترین مواد پودری و همچنین اندازه گیری در محصولات سیال است. با وجود محیط های پر گرد و غبار، دقت اندازه گیری ها نامحدود است زیرا هم محفظه و هم مهر و موم سوئیچ های سطح RN به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً ضد گرد و غبار باشند. یک ویژگی کاربردی این است که نصب می تواند عمودی، افقی یا در زاویه باشد. باز هم، پاسخ سریع سیستم جلوگیری از پر شدن بیش از حد برای اطمینان از جریان یکنواخت فرآیند ضروری است. با تاییدیه های بین المللی، آشکارساز به راحتی برای استفاده در مناطق خطرناک انفجار گاز و گرد و غبار مناسب است.وقتی محدودیت های خود را بدانید طعم بهتری دارد