Protection Plus با محافظ نوآورانه در برابر خوردگی
راه حل های ویژه با افزایش مقاومت در برابر خوردگی تجهیزات اندازه گیری سطح نقطه

خرابی عملکرد سنسورهای سطح باعث افزایش هزینه ها می شود - نه تنها به دلیل وقفه در فرآیند، بلکه همچنین زمانی که تعویض و راه اندازی دستگاه ها وقت گیر می شود. پروب های RF خازنی با محافظت کامل از پوشش به عنوان یک راه حل اندازه گیری ایمن و قابل اعتماد به ویژه در تمیز کردن گازهای دودکش.

 

در نیروگاه‌ها، به دلیل تماس حسگرها با محیط‌های تهاجمی مانند اکسیدهای گوگرد، فلزات سنگین یا حتی اسیدها، تقاضا برای سنسورهای سطح پر می‌تواند بسیار زیاد باشد. در جایی که از کلیدهای محدود برای تشخیص گرد و غبار در تمیز کردن گازهای دودکش استفاده می شود، باید به اندازه کافی قوی باشند تا عملکرد قابل اعتماد و ثابتی ارائه دهند. اغلب هزینه های تعمیر و نگهداری یا تعویض این سنسورها به دلیل اینکه کیفیت آنها برای پاسخگویی به نیازها کافی نیست، می تواند بسیار بالا باشد و بنابراین عمر کاری کوتاهی به دست می آورد. این امر به ویژه در کارهای اندازه گیری در تمیز کردن گازهای دودکش در کارخانه های زباله سوز مشهود است.

 

تمیز کردن گازهای دودکش در کارخانه های زباله سوز:

یک کارخانه زباله سوز در آلمان با خوردگی شدید آشکارسازهای سطح خود در فرآیندهای تمیز کردن گازهای دودکش مواجه شد. گازهای دود حاوی آلاینده های مختلفی مانند دی اکسید کربن و مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، اکسیدهای نیتروژن، اسید هیدروکلریک، فلزات سنگین، دیوکسین ها و خاکستر بادی یا دوده هستند. آنها معمولاً ذرات گرد و غبار با اندازه دانه های مختلف هستند. با توجه به رسانه های تهاجمی که در ظروف فرآیند تولید می شود، سنسورها تخریب قابل توجهی را تجربه کردند. به طور خاص، بوم ها یا شفت ها که مستقیماً در معرض گرد و غبار فیلتر قرار دارند به حدی خورده شده اند که تنها پس از 1 تا 2 سال پس از نصب دچار مشکل شده اند.

وظایف اصلی در هنگام تمیز کردن گاز دودکش عبارتند از نیترات زدایی، استخراج گرد و غبار و گوگرد زدایی. بسته به سیستم فردی، این وظایف در چندین مرحله انجام می شود. در داخل یک کارخانه زباله سوز، گازهای دود در طی احتراق تولید می شود که به عنوان اولین مرحله تمیز کردن از رسوب دهنده الکترواستاتیک عبور می کند. در اینجا جداسازی/رسوب فلزات سنگین، که به گرد و غبار ریز و بسیار ریز متصل شده اند، صورت می گیرد. سپس دو مرحله شستشو دنبال می شود، شستشوی ترکیبات کلر، ترکیبات کوراندوم و اسید سولفوریک. در اینجا، اسید کلریدریک بسیار تهاجمی به عنوان یک محصول زائد استخراج می شود. این فرآیند با فرآیند خالص سازی کاتالیزوری برای رسوب اکسیدهای نیتریک، دیوکسین ها و فوران ها ادامه می یابد و به جاذب جریان-جریان ختم می شود. مرحله تصفیه نهایی گاز دودکش، مقدار باقیمانده فلزات سنگین و آلاینده ها را حذف می کند. تنها پس از عبور گازهای دودکش از تمیز کردن چند مرحله ای گاز دودکش، هوای خروجی تصفیه شده قادر به خروج از دودکش است.

محدوده عملکرد چنین نیروگاهی می تواند از چند هزار تا چند صد هزار متر مکعب گاز دودکش در ساعت متغیر باشد. برای جداسازی گرد و غبار فیلتر در تمیز کردن گاز دودکش، یک سیگنال قابل اعتماد برای اطمینان از ایمنی کارخانه مورد نیاز است. در صورت حفاظت ناکافی، پروب ها معمولاً پس از یک چرخه عمر کوتاه از کار می افتند. حتی سنسورهایی با براکت های فولادی ضد زنگ در این محیط فرآیند تهاجمی دچار خوردگی یا آسیب می شوند. مواد شیمیایی مانند گوگرد، اسید هیدروکلریک و کلر برای فولاد ضد زنگ در این کاربردها بسیار تهاجمی هستند. خرابی سیستم سنسور اندازه گیری منجر به وقفه های پرهزینه در فرآیند و جایگزینی بعدی دستگاه ها می شود.

عمر طولانی تر به دلیل افزایش مقاومت در برابر خوردگی

UWT سوئیچ محدود سطح خازنی RFnivo® 3100 را برای این نوع کار اندازه گیری در استخراج گرد و غبار گازهای دودکش توسعه داده است تا شرایط سخت را برآورده کند و در برابر آن مقاومت کند. تمام قسمت های سنسور که با فرآیند تماس دارند به گونه ای طراحی شده اند که کاملاً در برابر خوردگی مقاوم باشند. اولاً بوم RF با PFA پوشانده شده است و ثانیاً بخشی از رزوه اتصال فرآیند کاملاً از PTFE ساخته شده است تا تمام قسمت های در تماس با فرآیند کاملاً در برابر خوردگی محافظت شوند.

 

بوم پروب با پوشش کامل PFA

شفت سوئیچ محدود RFnivo® کاملاً با PFA پوشانده شده است. تقریباً در برابر تمام مواد شیمیایی مقاوم است و می تواند تا دمای 240 درجه سانتی گراد را تحمل کند. در مقایسه با پوشش اسپری، نوع پوشش پروب RF بسیار انعطاف پذیرتر است، تا ضخامت 1.5 میلی متر، و بنابراین محافظت بیشتری در کاربردهای ساینده دارد.

RFnivo® 3100 با بوم پروب با پوشش کامل PFA برای اندازه‌گیری سطح در فرآیندهای تمیز کردن گاز دودکش بسیار مناسب است. به عنوان یک آشکارساز کامل عمل می کند و می تواند به صورت عمودی، افقی یا مایل نصب شود. ظرفیت بین پروب و دیواره رگ را اندازه گیری می کند. اگر بوم با محصول پوشانده شود، ظرفیت تغییر می کند. نقطه سوئیچینگ به عنوان یک سیگنال الکترونیکی خروجی می شود.

برای یک کارخانه زباله سوز، RFnivo® به عنوان یک دستگاه هشدار دهنده عقب ماندگی در رسوب دهنده الکترواستاتیک نصب شد. همه انواع دستگاه های RF دارای یک پوشش فعال هستند که باعث می شود پروب نسبت به رسوبات مواد روی بوم حساس نباشد. این امر ایمنی عملکردی سوئیچ محدود خازنی را بیشتر افزایش می دهد. این فناوری Active Shield تحت تأثیر پوشش PFA و هیچ کیکیکی که در طول اندازه‌گیری گرد و غبار ریز تولید می‌شود، قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این، پوشش PFA با چسبندگی مقابله می کند. بنابراین، UWT حفاظت کامل در برابر خوردگی، چسبندگی و سایش ایجاد کرده است و نتایج اندازه‌گیری تحت تأثیر منفی پوشش قرار نمی‌گیرد. در عین حال، سنسور به اندازه کافی حساس است تا گرد و غبار ریز را در فرآیندهای تمیز کردن گازهای دودکش تشخیص دهد. تشخیص دقیق مواد با مقدار DK > 1.5 به دست می آید.

 

رزوه اتصال فرآیند ساخته شده از PTFE

به منظور اطمینان از حفاظت کامل و جامع از پسوند پروب تماس با فرآیند، موضوع اتصال فرآیند که به بوم متصل است، کاملاً از PTFE ساخته شده است.

بنابراین، تمام قطعات در تماس با فرآیند دارای حفاظت کافی هستند. این اجازه می دهد تا پروب RF پوشش داده شده نیز به عنوان یک آشکارساز کامل در ظروف میانی برای ذخیره گرد و غبار فیلتر و خاکستر بادی استفاده شود. در این وضعیت، میعانات اسید هیدروکلریک با دوز بالا نیز وجود دارد، که تا به حال بر روش اندازه‌گیری قبلی تأثیر منفی گذاشته است، زیرا بوم‌ها چنان خورده شده‌اند که تا حدی سقوط کرده‌اند. با پوشش کامل PFA و نخ اتصال PTFE، چنین مواد شیمیایی دیگر تهدیدی نیستند. RFnivo® 3100 با بوم کاوشگر کاملاً پوشش داده شده را می توان با طول بوم از 200 میلی متر تا 1500 میلی متر ساخت و بنابراین می توان از آن در انواع تأسیسات استفاده کرد.

در پلاستیک، PTFE ماده ای است که بیشترین مقاومت را در برابر اکثر مواد شیمیایی اولیه دارد. جدا از ترکیبات سدیم مایع و فلوئور، PTFE تقریباً در برابر تمام محیط‌ها حتی در دماهای بالاتر مقاوم است. بنابراین خوردگی روی خود نخ با طراحی خاص با استفاده از تفلون کاهش می یابد. به دلیل کشش سطحی بسیار کم PTFE، هیچ ماده گرد و غبار مانندی از فیلترهای گاز دودکش به رزوه اتصال فرآیند نمی چسبد یا کیک می کند. علاوه بر این، سوئیچ محدود RF در حال حاضر ظرفیت بار بالایی را در نسخه استاندارد ارائه می دهد. اگر فشار بیش از حد در مخزن فرآیند وجود داشته باشد، این می تواند تا 25 بار باشد و همچنان پروب RF کار می کند.

RFnivo® خازنی به طور ویژه برای تشخیص سطح جامدات حجیم طراحی شده است. با توجه به طراحی سفارشی، عملکرد عالی در تشخیص سطح ذرات گرد و غبار با اندازه دانه های مختلف ارائه می دهد.

فن آوری های پیشرفته برای استخراج گرد و غبار گازهای دودکش

راه اندازی در عرض چند دقیقه بدون نیاز به ورود اپراتور به عمق اتصالات فیزیکی یک اصل اندازه گیری خازنی امکان پذیر است. طراحی الکترونیک RFnivo® راه اندازی را ساده و کاربرپسند می کند. پس از نصب پروب و وصل شدن ولتاژ تغذیه، به طور خودکار خود را کالیبره می کند و در صورت وجود نقص در عملکرد پروب، با استفاده از خودمانیتورینگ که در پس زمینه اجرا می شود، تشخیص می دهد. صفحه نمایش روی الکترونیک نشان می دهد که آیا کالیبراسیون موفقیت آمیز بوده است یا خیر و آیا پروب وضعیت سوئیچینگ مناسب را برای برنامه دارد یا خیر. علاوه بر این، ظرفیت اندازه گیری شده فعلی (به pF picofarad) نمایش داده می شود. این به اپراتور اجازه می دهد تا حساسیت لازم را محاسبه کند. به منظور برآورده ساختن الزامات زیست محیطی سختگیرانه فزاینده، MHKW دائماً به دنبال فناوری های نوآورانه برای به روز نگه داشتن کارخانه های خود است.

حسگر خازنی با پوشش کامل RF یک راه حل ایمن جدید برای همه سیستم هایی است که در آن برنامه هایی با محیط فرآیند تهاجمی خاص وجود دارد. به عنوان مثال، در هر جایی که تمیز کردن گازهای دودکش انجام می شود، انجام می شود. علاوه بر نیروگاه‌های تبدیل زباله به انرژی، این وضعیت در مورد نیروگاه‌های زیست توده، نیروگاه‌های ذغال سنگ نارس و زغال سنگ نیز صدق می‌کند. بهبود حفاظت در برابر خوردگی سنسورهای اندازه گیری در فرآیندهای خاص برای تمیز کردن گازهای دودکش موضوع مهمی برای احتراق لجن در کارخانه های شیمیایی و همچنین برای کارخانه های چوب بری با کارخانه های سوزاندن یکپارچه برای تولید انرژی است.


نمایندگی انحصاری تامین کننده و فروشنده کلیه سنسورهای تشخیص سطح ( UWT) آلمان
ارائه سنسور های شرکت ( یو دبلیو تی)UWT