راه حل های سفارشی برای صنعت نساجی
اندازه گیری RF در استون تمیز و آلوده برای تولید کننده فیبر مصنوعی که لباس های محافظ و محلول های بسته بندی را تولید می کند

کاوشگرهای تک میله ای با استفاده از روش اندازه گیری خازنی در بسیاری از موارد راه حل هوشمندانه ای برای تشخیص سطح هستند. آنها را می توان در حفاظت از پر شدن بیش از حد و به عنوان آشکارساز تقاضا یا خالی در ظروف فرآیند یا ذخیره سازی یافت. این لیمیت سوئیچ ها به دلیل حساسیت بالا، بار مکانیکی بالا و تنوع امتداد پروب، تقریباً برای تمام مواد حجیم از صنایع مختلف مناسب هستند. اما این خصوصیات همچنین آنها را به راه حلی مناسب در دنیای جذاب کاربردهای مایعات متنوع تبدیل می کند، اعم از مواد غذایی، چوب، لاستیک، پلاستیک، محیط زیست و نیروگاه ها، مصالح ساختمانی و صنایع شیمیایی. استفاده از میله خازنی RFnivo® در اینجا به طور کامل در فرآیند تولید نساجی که دارای ماده تهاجمی استون است توضیح داده شده است. سوئیچ پدال چرخشی Rotonivo® راه حلی را برای سالیان متمادی برای اپراتور نیروگاه فراهم کرده بود، این بار این برنامه به یک پاسخ جایگزین از تیم UWT نیاز داشت.

 

رضایت از یک راه حل کلاسیک - سوئیچ سطح پدل چرخشی

یک تولید کننده الیاف مصنوعی در بلاروس سال ها با آشکارساز پدال چرخشی UWT، کهنه کار سیستم های اندازه گیری سطح، کار می کند. از سال 1964، این شرکت طیف گسترده ای از نخ های نساجی پلی استر، ژئوتکستایل ها و کربن و مواد پلی پروپیلن مقاوم در برابر حرارت را برای محصولاتی مانند لباس های محافظ ویژه یا محلول های بسته بندی در کشاورزی و ساخت و ساز تولید می کند.

دستگاه‌های Rotonivo® برای پودرها و گرانول‌های مختلف در چندین ظرف فرآیند نصب شدند. بسته به نیاز، آنها به عنوان آشکارسازهای پر، تقاضا یا خالی عمل می کنند و به لطف اصل اندازه گیری الکترومکانیکی ساده خود، همچنین می توانند با شرایط سخت فرآیند، مانند دمای بالا تا +1100 درجه سانتیگراد سازگار شوند. پدل چرخشی RN عمدتاً برای ذخیره و خشک کردن ذرات پلاستیکی به عنوان آشکارساز کامل و همچنین در مخازن دوز و اکسترودرها برای گزارش تقاضا استفاده می شود. در طول فرآیندهای انتقال، به عنوان یک آشکارساز بیش از حد کار می کند. برای محافظت در برابر دمای کمتر از -20 درجه سانتیگراد، یک عملکرد گرمایش در الکترونیک ادغام شده است که در ماه های زمستان بلاروس بسیار مفید است.

اندازه گیری سطح استون تمیز و آلوده در صنعت نساجی:
محلول خازنی در مخازن استون برای محافظت از پر شدن بیش از حد و تشخیص خالی بودن

از آنجایی که سازنده الیاف مصنوعی برای سال‌ها از آشکارسازهای پدال چرخشی انتخابی خود بسیار راضی بود، آنها همچنین به یک محلول اندازه‌گیری از UWT برای ظروف استون خود نیاز داشتند. بنابراین شرکت آزمایشات اولیه را در مخازن حلال انجام داد. در طول تولید الیاف مصنوعی، از استون برای اشباع پارچه استفاده می شود. هر پارچه ای که تولید می شود از یک حمام از استون خالص و تمیز عبور داده می شود، جایی که رزین اپوکسی اضافی که برای چسباندن الیاف استفاده می شود، شسته می شود. اکثر رزین ها معمولاً پس از عملیات حرارتی پخت می شوند، رزین اپوکسی سخت نشده را می توان در این مرحله از فرآیند حذف کرد. پس از آن، استون آلوده در نظر گرفته شده و وارد یک مخزن جداگانه می شود و در آنجا طی یک فرآیند مکانیکی خاص تمیز می شود. پس از آن، حلال خالص شده در ظرف مخزن با به اصطلاح استون احیا شده پر می شود.

استون ماده ای بسیار تهاجمی است که بخارات خورنده ترشح می کند و به سرعت مواد معمولی را خورده می کند. برای مخازن جداگانه با استون تمیز، آلوده و همچنین بازسازی شده، سازنده الیاف مصنوعی به یک سیستم نظارت سطح قابل اعتماد و در عین حال قوی نیاز داشت. آزمایش‌های انجام‌شده با انواع حسگرها نشان داد که پروب قوی RFnivo® مطلوب‌ترین راه‌حل است. سری RF از پروب های تک میله ای تشکیل شده است که به دلیل طراحی آنها به هیچ جزء محدود کننده دما برای تشخیص رسانه نیاز ندارند و بنابراین می توانند در فرآیندهای تا 500 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گیرند. آنها با اصل اندازه گیری خازنی کار می کنند که به موجب آن ظرفیت خازنی مستقل از طول سنسور محیط بین پروب و دیواره ظرف تشخیص داده می شود.

مشتری دارای مخازن مختلفی با قطر 1.2 تا 1.6 متر می باشد. جدا از اندازه گیری قابل اعتماد، حتی با نوسانات فشار مکرر، همچنین ضروری است که سنسور گواهی مربوطه را مطابق با حفاظت در برابر انفجار گاز (Zone1) داشته باشد. در مرحله اول، هر مخزن مجهز به یک پروب RF (نسخه استاندارد) برای سیگنال کامل بود که حفاظت قابل اعتمادی را در برابر پر شدن بیش از حد ظروف استون تضمین می کرد. ثانیاً، یک سیستم تشخیص خالی در هر کانتینر نصب شده بود که برای جلوگیری از دویدن خشک به موقع روشن می شود.

از آنجایی که معمول است که کاوشگر حسگر در معرض استون و مولکول‌های تهاجمی بخار استون برای مدت زمان طولانی‌تری قرار می‌گیرد، به‌ویژه در طی فرآیند تشخیص خالی - متوجه شد که یک نسخه قوی اضافی از دستگاه مورد نیاز است. بنابراین میله تک خازنی به این ترتیب پالایش شد - 1.4404 (316L) فولاد ضد زنگ و جداکننده های PPS با مهر و موم FFKM در پروب تماس با محصول استفاده شد. مهر و موم FFKM (پرفلورالاستومر / لاستیک پرفلوئورو) مقاومت شیمیایی بالایی در برابر مواد تهاجمی دارد. لاستیک پرفلوئورو به عنوان نسل جدید پلاستیک محسوب می شود. این یک الاستومر با تکنولوژی بالا واقعی است که همیشه در مواقعی که نیازهای خاصی برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی، دما و فرم وجود دارد استفاده می شود. تجهیز مهر و موم پروب نشانگر سطح ظرفیت خازنی به پلیمر بسیار مقاوم آنها را در برابر استون کاملاً مقاوم کرده است.

مخازن استون تمیز و احیا شده و همچنین آلوده را می توان به طور مشابه با استفاده از اصل اندازه گیری خازنی کنترل کرد. فناوری سپر فعال، که به صورت استاندارد در پروب RF ادغام شده است، همچنین تضمین می‌کند که نتیجه اندازه‌گیری تحت تأثیر هیچ گونه تجمعی روی پروب سنسور قرار نمی‌گیرد.

در مجموع 16 مخزن استون را می توان با نظارت بر محتوای قابل اعتماد نصب کرد که به معنای پشتیبانی بهینه از یک فرآیند تولید صاف و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری برای تولید کننده الیاف مصنوعی است.

چه چیزی برای اپراتور مهم است؟

RFnivo® پس از نصب و سیم کشی در جعبه پس از برق رسانی، خود را کالیبره کرد. اپراتور مجبور بود هیچ کاری بیشتر انجام دهد جز اینکه خروجی سیگنال را پس از اعمال آن در منوی Qickstart تنظیم کند. اگر از RFnivo® در برنامه‌ای استفاده می‌شود که قبلاً ولتاژ تغذیه به آن اعمال شده است، فقط دکمه کالیبراسیون باید پس از نصب در ظرف فشار داده شود. پروب به طور خودکار با برنامه جدید تنظیم می شود. بنابراین، کالیبراسیون RFnivo® به راحتی انجام می شود. برای اپراتورهای پروب RF "سخت"، یک کالیبراسیون دستی و منو محور قدرتمند نیز وجود دارد. این در نهایت منجر به همان نتیجه کالیبراسیون خودکار می شود.

الکترونیک ولتاژ جهانی به وضوح مجهز به نمایشگر و 3 دکمه کنترلی است و خروجی سیگنال DPDT را برای ارزیابی سیگنال ارائه می دهد. در حین کار، نمایشگر همیشه ظرفیت اندازه گیری شده در لحظه را نشان می دهد. پارامترهایی مانند FSH (fail save high) و FSL (fail save low) و همچنین زمان واکنش سیگنال خروجی را می توان به وضوح در منوی شروع سریع مرتب کرد. یک دکمه تست امکان شروع دستی تشخیص خود حسگر را می دهد. در صورت لزوم، می توان یک خود تشخیص خودکار تنظیم کرد، که سپس به طور منظم عملکرد صحیح RFnivo® را بررسی می کند و در صورت بروز خطا، Failsafe را فعال می کند. این خود تشخیصی در پس‌زمینه بدون تأثیر بر عملکرد پروب در برنامه اجرا می‌شود. بنابراین یک سیستم عامل ساده در سوئیچ محدود ظرفیت ادغام شد که به راحتی قابل استفاده است.

 

بیانیه مشتری:

سنسور خازنی مدتی است که به آرامی در مخازن استون کار می کند و به طور قابل اعتماد سطح را تشخیص می دهد. این یک پروژه هیجان انگیز بود، جایی که ما بار دیگر از کیفیت و قابلیت اطمینان تجهیزات UWT خوشحال شدیم.


Protection Plus با محافظ نوآورانه در برابر خوردگی
راه حل های ویژه با افزایش مقاومت در برابر خوردگی تجهیزات اندازه گیری سطح نقطه