ساخت بر اساس اندازه گیری سطح قوی!
با توجه به توسعه سریع صنعت ساختمان و معدن در بسیاری از کشورهای اروپایی طی سال های گذشته، تقاضا برای رویکردهای راه حل بیشتر برای کاربردهای کارخانه های سیمان افزایش یافته است. راه‌حل‌های فناوری حسگر مناسب برای اندازه‌گیری سطح محتوا و نقطه باید یافت شود تا از جریان فرآیند تولید سیمان به مطمئن‌ترین روش پشتیبانی کند.

نحوه پیکربندی راه حل ها برای کنترل سطح فرآیندهای تولید سیمان

یکی از بزرگترین تامین کنندگان صنعت ساختمان ایتالیا، فرآیندهای ذخیره سازی خود را با فناوری اندازه گیری سطح مناسب مجهز کرد. چالش این بود که سیستمی را پیدا کنیم که بتواند حتی در این محیط بسیار غبارآلود به طور قابل اعتماد اندازه گیری کند. همراه با UWT یک اندازه گیری سطح پیوسته تابش آزاد پیکربندی شد. علاوه بر آن، یک چنگال ارتعاشی برای محافظت از پر شدن بیش از حد در کامیون های حمل و نقل نصب شده است.


سازنده محصولات بتن و گچ در ایتالیا می خواست جریان فرآیند خود را با طراحی مجدد تجهیزات اندازه گیری مدرن کند. محصولات پیش دوز عمدتاً ارائه می شوند که قرار است زندگی در محل ساخت و ساز را آسان تر کنند. سازنده در میان دیگران به دنبال یک سیستم اندازه گیری سطح قابل اعتماد برای سیلوهای ذخیره سیمان جدید خود بود. الزامات برای سنسور آسان نبود. محیط بسیار غبارآلود و چسبنده است و سطح سیمان پس از پر شدن یا در هنگام تخلیه با زاویه ای تند قرار دارد.

هنگامی که صحبت از ذخیره سازی محصولات سیمان می شود، این فناوری همچنین باید با رطوبت مستعد تجمع مواد چسبنده و چگالی کم و ثابت دی الکتریک پایین مقابله کند. علاوه بر این، تراکم در زمستان رخ می دهد که ممکن است بر اندازه گیری تأثیر بگذارد. نیاز به تجهیزات ایمن و قابل اعتماد، با در دسترس بودن بالا، نصب آسان، بدون نشتی، بدون تعمیر و نگهداری و گواهی وجود دارد.

تعیین رادار مداوم غیر تماسی هوشمند

اندازه گیری سطح به اندازه با رادار پرتو آزاد NivoRadar® با فلنج هدف گیری ساخته شده است. فناوری 78 گیگاهرتز سنسور رادار
دارای یک پرتو راداری باریک 4 درجه است و سیگنال سطح قابل اعتماد را در سیلوهای تک محفظه تضمین می کند. همچنین در هنگام پر کردن انعکاس از سطح
از مواد دارای اعتماد به نفس اکو بالا است.

 

به همراه شریک محلی SMERI S.R.L، تیم کنترل سطح UWT، فناوری‌های مختلفی را که قبلاً با موفقیت در محیط‌های فرآیند بسیار پر گرد و غبار به کار رفته‌اند، با شرایط کاربردی واقعی آزمایش کردند. پیکربندی فن‌آوری اندازه‌گیری برای سیلوهای ذخیره‌سازی در نهایت با حسگر رادار پرتو آزاد NivoRadar® NR 3100 ساخته شد که باید با نیازهای ویژه نصب مطابقت داشته باشد. دستگاه اندازه گیری باید با اندازه گیری فواصل تا 19 متر و مقادیر DK 3 - 4 مقابله کند. در طی فرآیندهای پر کردن، محیط های بسیار گرد و غبار و آلوده وجود دارد. دمای فرآیند تا 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) با فشار 0.8bar (11.6psi) وجود داشت.

ترکیبی از تولید گرد و غبار بالا و ویژگی مواد چسبنده برای فرستنده رادار چالشی نبود، زیرا اتصال تصفیه هوا اجازه تمیز کردن منظم و چرخه ای آنتن لنز را می دهد. راه اندازی با جادوگر شروع سریع ساده و شهودی بود. این امر باعث می شود NR 3100 ابزار مناسبی را در برنامه ذخیره سازی سیمان انتخاب کند. فلنج هدف گیری یکپارچه به سنسور اجازه می دهد تا کاملاً در موقعیت مورد نظر روی سقف سیلو قرار گیرد.

ولتاژ جهانی الکترونیکی و بدون کالیبراسیون

علاوه بر این، سازنده به دنبال یک سنسور قابل اعتماد برای تشخیص حداکثر سطح در چندین حمل‌ونقل کامیون است. با وجود سیمان، مواد جامد مختلف دیگری نیز در این مخازن پر می شوند. این باید یک سنسور قوی برای این محیط خشن با فضای گرد و غبار و تجمع باشد.

بسته به این الزامات، سوئیچ‌های محدود سطح ارتعاشی به عنوان آشکارسازهای پر، تقاضا و خالی پیشنهاد می‌شوند، زیرا برای استفاده در رسانه‌های چسبنده و ظریف مناسب هستند.

چنگال ویبره Vibranivo® VN 2020 یک راه حل ایده آل با حساسیت بالا بدون توجه به محیط گرد و غبار و فضای نصب محدود بود. این دستگاه ها به محفظه آلومینیومی دایکاست و پسوندهای فولادی ضد زنگ قوی برای اندازه گیری دقیق سطح نقطه ای طولانی مدت در حمل و نقل های کامیون مجهز بودند. همه آنها دارای مجوزهای بین المللی برای استفاده در مکان های خطرناک (گاز و گرد و غبار) هستند. سوئیچ یک سنسور plug and play است و در نصب و راه اندازی ساده بود. مجهز به الکترونیک ولتاژ جهانی است و بدون کالیبراسیون قابل بهره برداری است.

سوئیچ سطح لرزش Vibranivo® قوی است،
آسان برای کار و می تواند، از طریق محدوده سری آن،
برای بسیاری از برنامه ها دقیقاً پیکربندی شود.


گریس پمپ بادی و برقی
شرکت آژند تجارت رسام نمایندگی رسمی شرکت LUBCON آلمان در ایران