سری چنگال ویبره برای راه حل های فرآیندی در صنایع مختلف
گزینه های مختلف برنامه ریزی پروژه برای اپراتورهای کارخانه با میله ارتعاشی یا چنگال ویبره

هنگام پیش‌بینی تجهیزات با فناوری اندازه‌گیری برای کارخانه‌ها در سراسر جهان، تکنسین‌ها و مهندسان متوجه شده‌اند که در سال‌های اخیر افزایش قابل‌توجهی در تقاضا برای سوئیچ‌های محدود فشرده‌تر که سطح بسیار بالایی از سازگاری در سراسر جهان دارند، افزایش یافته است. تقاضا برای راه حل های اندازه گیری وجود دارد که با ویژگی های فنی مشترک مشخص می شوند و می توانند در بسیاری از برنامه ها بدون تلاش زیادی برای پیکربندی استفاده شوند. به عنوان مثال برای ظروف کوچک در عملیات پردازش مواد، میله های فشرده و محکم ترجیح داده می شوند. طرحی که در بازارهای بین المللی جا افتاده است دارای رزوه های اتصال بسیار کوچک است و طبق اصل ارتعاش عمل می کند.

 

چیزی که بسیار نزدیک به این است، چنگال ویبره یا چنگال ویبره است. طیف راه حل های سری چنگال جامع گسترده است و در طول سال ها با موفقیت در تعداد زیادی پروژه کاربردی ادغام شده است. بر اساس شرایط، UWT GmbH خانواده محصولات خود را با یک چنگال ویبره جدید گسترش داد. این مکمل کاملی برای مدل های چنگال است و همچنین به دلیل طراحی آن به اپراتورهای کارخانه در سراسر جهان انعطاف پذیری مطلوب را ارائه می دهد. یک فناوری اندازه گیری که عملاً در هر مکان و در هر زمان بدون تلاش برای پیکربندی بزرگ جا می شود.

 

گزینه های مختلف برنامه ریزی پروژه برای اپراتورهای کارخانه
تا به امروز، بسیاری از برنامه ها قبل از UWT با چنگال لرزش Vibranivo® با مجموعه های متعدد آن حل شده اند. چنگال از طریق عناصر پیزو کار می کند که برای ارتعاش در فرکانس تشدید مکانیکی خود هیجان زده می شوند. اگر محصول پروب را بپوشاند، میرایی ناشی از ارتعاش به صورت الکترونیکی ثبت می شود و به عنوان سیگنال سوئیچینگ خروجی می شود. اگر کاوشگر با افت سطح باز شود، دوشاخه دوباره شروع به لرزش می کند و سیگنال به عقب برمی گردد.

چنگال به دلیل حساسیت بالای 5 گرم در لیتر، ترجیحاً مواد سبک مانند گرد و غبار چوب، پلی استایرن، پودر پلاستیک، آرد، پودر شیر، نمک، آهک یا اسید سیلیسیک و همچنین مواد خمیری را اندازه گیری می کند. بنابراین، طیف گسترده ای از کاربردها را می توان در فرآیندهای کارخانه ای صنایع مختلف یافت. در خانواده چنگال ارتعاشی پنج سری وجود دارد که هر کدام را می توان با نیازهای کاربردی خاص مشتری تطبیق داد:

مدل‌های Vibranivo® VN 1000، از جمله، برای اندازه‌گیری رابط، مانند رسوبات ماسه در آب دریا یا لجن در مایع، از پیش تعیین شده‌اند. جدیدترین نصب برای اندازه گیری سطوح لجن در جداکننده لاملا استفاده شد. آب آلوده از یک کارخانه ریخته گری آهن می آمد. اندازه گیری سطح لجن برای کنترل پمپی بود که لجن را به پرس پمپ می کرد. با توجه به توسعه الکترونیکی ویژه این سری با حساسیت قابل تنظیم، می توان پروب را در نقطه سوئیچینگ مورد نظر قرار داد که در وهله اول امکان استفاده در این برنامه را فراهم کرد.

در سراسر صنایع، سری چنگال VN 2000 بارها خود را ثابت کرده است. مکان‌های جالب کاربرد، برای مثال، کارخانه‌های غلات، تولید نساجی، کارخانه‌های اختلاط مصالح ساختمانی، کارخانه‌های تبدیل زباله به انرژی یا در بخش پتروشیمی بودند. برای یک تولید کننده بسته بندی پردازش پلاستیک، Vibranivo® 2000 راه حل مناسبی برای نظارت بر سطح پودر پلاستیک در خطوط اکستروژن ارائه کرد. مواد سبک غیرعادی یک محیط فرآیند بسیار غبارآلود ایجاد کرد. در نتیجه، نصب سنسور اندازه گیری کاملاً در برابر گرد و غبار ضروری بود. قطعات الکترونیکی محصور شده حسگر VN و ساختار قوی آن با پایه های لرزان فولاد ضد زنگ نیز مفید بودند.

در طول بارگذاری نهایی مواد پودری مختلف، اپراتور کارخانه همچنین به یک راه حل برای تشخیص سطح نیاز داشت. موادی که در هنگام پر شدن کامیون ها باقی می مانند و در ظروف کوچک جداگانه جمع آوری می شوند باید شناسایی شوند. از آنجایی که ردیف چنگال را می توان به صورت عمودی، افقی یا در زاویه نصب کرد، حسگر می تواند به طور بهینه برای تشخیص قابل اعتماد برای هر ظرف با توجه به شرایط ارگونومیک آن تراز شود. با طول بوم فشرده که از 235 میلی متر شروع می شود، استفاده در ظروف فرآیند کوچکتر نیز بدون هیچ مشکلی قابل تحقق است.

فن آوری اندازه گیری برای ایمنی و اقتصاد
سری VN 5000/6000 همتای شاخک های سری VN 1000/2000 هستند. تفاوت در طراحی با محفظه ضد شعله و همچنین ساخت و ساز برای کاربردهایی با نیاز به افزایش ایمنی است.

شاخک های سری Vibranivo® VN 4000 ترجیحاً در سیستم هایی استفاده می شوند که علاوه بر جنبه های فنی، ملاحظات قیمت نیز باید در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، مدل VN 4000 اغلب به عنوان یک آشکارساز سطح در ظروف متوسط ​​یافت می شود، زمانی که یک سیستم سیلو کاملاً مجهز به فناوری اندازه گیری باشد. ویژگی خاص آن در شاخک های لرزش این است که نسخه ای با محفظه از راه دور (نسخه از راه دور) ارائه می دهد. این امکان نصب انعطاف پذیر محفظه را مستقل از فاصله تا بوم فراهم می کند. به عنوان مثال، محفظه را می توان در فاصله ایمن از نقطه اندازه گیری برای کاربردها در محیط های فرآیند بسیار گرد و غبار یا گرم نصب کرد. علاوه بر این، تحویل بدون اکستنشن تیوب هزینه حمل و نقل را برای اپراتور سیستم کاهش می دهد.

 راه حل هایی برای مواد به خصوص سبک
علاوه بر این، نسخه‌های ویژه‌ای از پروب چنگال ارتعاشی Vibrasil برای مواد حجیم بسیار سبک و پنوماتیکی وجود دارد. به دلیل حساسیت بالا و پاسخ سوئیچینگ سریع، تشخیص قابل اعتماد برای مواد با چگالی ظاهری کمتر از 5 گرم در لیتر نیز امکان پذیر است. به عنوان مثال، اسید سیلیسیک یک محیط بسیار سبک است. اغلب برای پردازش بیشتر در سیلیکون، قطعات الکتریکی یا برای پوشش کاغذ استفاده می شود. یک پروژه حوزه دیگری از کاربرد فناوری اندازه گیری UWT در اسید سیلیسیک را نشان داد. یک تولید کننده محلول های عایق، اسید سیلیسیک را در سیلوهای کوچکتر برای پردازش بیشتر پانل های عایق گرما و سرما ذخیره می کند. در این سیلو قرار بود سطح پر شدن به طور مداوم پایش شود، سیگنال های پر و خالی داده شود و از پروب در انشعاب لوله برای نظارت بر دبی استفاده شود. مشکل این بود که این کاربرد بسیار گرد و غبار بود و چگالی ظاهری سیلیس بسیار کم است، به خصوص در حالت سیال. به خصوص در طول پر کردن، سیلیس سیال چگالی بسیار پایینی داشت. بنابراین تصمیم گرفته شد که پروب های چنگال Vibrasil® نصب شود. آنها تقریباً بدون تاخیر تغییر می کنند و می توانند حتی سطح بسیار سبک سیلیس را در طول فرآیند پر کردن تشخیص دهند.

Vibrasil® 70 در شاخه تخلیه مورد استفاده قرار گرفت که جریان مواد را با کمک یک بوم با یک پدال آلومینیومی تشخیص داد. پروب های شاخک ویبره مدل های Vibrasil® 90 به عنوان آشکارسازهای پر و خالی نصب شدند. اینها را می توان به راحتی از بیرون در یک سوکت 1½ اینچی نصب کرد و با یک پروب ارتعاشی جلا داده شده یکپارچه به طور قابل اعتماد و سریع سوئیچ کرد.

راه حل های اندازه گیری پر جنب و جوش از فرآیندهای پردازش دانه پشتیبانی می کنند
یک اپراتور کارخانه بزرگ در صنعت نانوایی واقع در نزدیکی مسکو به دنبال چندین مفهوم اندازه گیری قابل اعتماد برای سیلوهای آرد و غلات بود. از آنجایی که مناطقی وجود دارد، به ویژه در آسیاب ها، که در آن خطر انفجار به دلیل گرد و غبار غلات و آرد وجود دارد، فناوری قطعات تایید شده در آنجا ضروری است. علاوه بر این، قسمت هایی از سنسورهای اندازه گیری مورد استفاده که با محصول در تماس هستند باید مطابق با مواد غذایی یا دارای گواهی EHEDG باشند. پس از تحقیقات مربوطه توسط مهندسان UWT در محل، می توان راه حل های مناسبی را با نسخه های چنگال ارتعاشی مجموعه Vibranivo ارائه داد.

چنگال ارتعاشی به دلیل طیف گسترده ای از مدل های قابل طراحی جداگانه و همچنین دوام بالای آن، به ویژه برای کاربردها مناسب بود. طراحی تایید شده آن را برای استفاده در محیط های خطرناک انفجار گرد و غبار واجد شرایط می کند، زیرا مدل های Vibranivo® در نسخه های ذاتا ایمن، ضد انفجار گرد و غبار و ضد شعله نیز موجود هستند. با توجه به نسخه های مختلف و همچنین طراحی مدولار در خانواده چنگال، تعدادی از کاربردهای فرآیندی مختلف کارخانه غلات از جمله چالش های خاص در هر مورد می تواند با این اصل اندازه گیری با موفقیت انجام شود:

چنگال ویبره VN 1020 از سری Vibranivo® 1000 با پسوند کوتاه برای پیاده سازی سیگنال خالی در پیش قیف آرد به تلسکوپ های بارگیری استفاده شد. توجه ویژه ای باید به بار استاتیکی قوی ظروف پلاستیکی در حین پر کردن می شد. بنابراین برای اطمینان از تولید بدون مشکل و بارگیری نرم انواع آرد در کامیون ها، چنگال با ساختار محکم تر و تجهیزات الکترونیکی مخصوص محافظت شده طراحی شد. در اصل، طراحی کوتاه VN 1020 امکان استفاده بهینه را در کانتینرهایی با فضای محدود فراهم می کند، به عنوان مثال همچنین در تلسکوپ بارگیری به عنوان آشکارساز کامل یا در لوله های پایین به عنوان آشکارساز جریان برگشتی.

برای ظروف میانی کارخانه، که با دانه پر شده بودند، VN 4030 از سری اقتصادی Vibranivo® 4000 به عنوان یک سوئیچ محدود برای تشخیص کامل قابل اعتماد استفاده شد. چنگال ارتعاشی به عنوان یک مدل بسیار قوی با پسوند لوله نصب شده بود، به طوری که با دقت بالا سوئیچ می شد تا پر شدن قیف میانی را به موقع متوقف کند. این مدل می تواند به صورت عمودی با تنظیم ارتفاع اختیاری نصب شود. این سنسور سطوح پر شدن دقیق را حتی در فشارهای بالای 16 بار تشخیص می دهد. اپراتور کارخانه به منظور تشخیص میزان پر شدن دقیق در ظروف میانی و کارخانه های اختلاط آرد، چنگال های ویبره مدل VN 4020 را به عنوان آشکارسازهای پر و خالی نصب کرد. از آنجایی که این برنامه شامل ظروف بسیار کوچکی بود، یک نیاز خاص، فرکانس عملیات سوئیچینگ مورد نیاز بود. با استفاده از چنگال ویبره نصب افقی، عمودی و شیبدار امکان پذیر بود. این بدان معنی است که حتی فضاهای محدود نیز مشکلی ندارند و بر این اساس می توان سوئیچینگ حد قابل اعتماد و فرکانس بالا را تحقق بخشید.مکمل مناسب برای چنگال ویبره - میله ارتعاشی فشرده
در طیف گسترده‌ای از کاربردهای فرآیندی در سراسر جهان، راه‌حل‌هایی در زمینه فناوری اندازه‌گیری در سال‌های اخیر بیشتر مورد تقاضا بوده‌اند که به لطف ویژگی‌های رایج دستگاه، می‌توانند به سرعت و به راحتی در سراسر جهان پیاده‌سازی شوند. تمرکز بر روی درجه بالایی از سازگاری برای شرایط کشتی و فرآیند مختلف است که منجر به انعطاف پذیری بیشتر برای کاربران می شود. بر این اساس، UWT GmbH خانواده محصولات خود را با میله ارتعاشی Mononivo® MN 4000 که یک پروب تک میله ای با طراحی بسیار فشرده است، گسترش داد. همان اصل اندازه گیری چنگال ویبره را دارد. با فرکانس رزونانس مکانیکی به صورت پیزوالکتریک برانگیخته می شود. اگر پروب توسط مواد پوشانده شود، میرایی حاصل به صورت الکترونیکی ثبت می شود و یک خروجی سوئیچینگ مربوطه فعال می شود.

پروب ارتعاشی یکی دیگر از راه حل های بدون عارضه برای تشخیص سطح در میان اصول ارتعاش و در نتیجه مکمل ایده آل برای چنگال ویبره Vibranivo® است. این آشکارسازها از خانواده ارتعاشات را می توان در عملیات های مختلف پردازش مواد استفاده کرد.
آشکارساز میله ای دارای رزوه های اتصال کوچک از 1 اینچ است و به عنوان یک آشکارساز پر، تقاضا یا خالی در سیلوها و مخازن با فضای محدود ایده آل است. به ویژه می توان از آن به عنوان آشکارساز جریان برگشتی در لوله ها و شفت ها استفاده کرد. به دلیل بالا بودن کیفیت سطح پروب، طیف گسترده ای از کاربردها را می توان بدون هیچ مشکلی اجرا کرد، حتی با موادی که تمایل به چسبندگی دارند.

با توجه به حساسیت قابل تنظیم 4 مرحله ای، مواد توده ای بسیار سبک و پودری از 20 گرم در لیتر به طور قابل اعتماد شناسایی می شوند، حتی آنهایی که تمایل به پل زدن دارند. در عین حال، ساختار مستحکم اندازه گیری را در دانه های درشت دانه امکان پذیر می کند. صرف نظر از صنعت، دستگاه را می توان برای تشخیص پلاستیک، مواد غذایی و همچنین مصالح ساختمانی، مواد شیمیایی و غیره برای دمای فرآیند تا 150 درجه سانتی گراد استفاده کرد. علاوه بر این، مدل های MN 4000 نیز راه حل های بسیار مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند.

فناوری اندازه‌گیری هوشمندانه جدید که در همه جا جا می‌شود
حتی در نسخه استاندارد خود، میله ارتعاشی Mononivo® جدید بسیار با رایج ترین برنامه های کاربردی در سراسر جهان سازگار است. قوی است، به راحتی بدون کالیبره به کار می‌رود و می‌توان آن را دقیقاً و بدون تلاش زیاد در هنگام انتخاب حسگر از طریق سری‌های مختلف دستگاه پیکربندی کرد. به عنوان مثال، پروب میله ای با فلنج های مختلف و همچنین طول بوم متغیر با پسوند لوله موجود است.

با تجهیز میله ارتعاشی به ویژگی‌های دستگاهی که معمولاً در سراسر جهان استفاده می‌شود، می‌توان آن را به‌ویژه به آرامی در مفهوم برنامه‌ریزی پروژه برای تجهیزات فناوری اندازه‌گیری یک کارخانه ادغام کرد. راه‌حل‌های KIT با طراحی محصول مرتبط با کاربرد، به راحتی قابل پیاده‌سازی هستند، به این معنی که طرح‌های دستگاه به‌سرعت تطبیق‌پذیر جداگانه و درجه بالایی از انعطاف‌پذیری برای اپراتورهای کارخانه است. همه مدل‌های Mononivo® دارای طراحی مدولار هستند که زمان تحویل کوتاه را ممکن می‌سازد.

با افزودن میله ارتعاشی محبوب به مجموعه راه حل، امکان اجرای برنامه ریزی پروژه هوشمند بیشتر برای فناوری اندازه گیری سطح در گیاهان در آینده وجود خواهد داشت.

# UWT

اندازه گیری دقیق سطح در کارخانه های قند
بهینه سازی تولید شکر: اندازه گیری حد سطح با میله ارتعاشی و اندازه گیری مداوم با رادار