تجزیه و تحلیل بلبرینگ
شناسایی، بازرسی و جلوگیری از آسیب از طریق تجزیه و تحلیل دقیق بلبرینگ

یاتاقان ها به طور مداوم در معرض اثرات مختلف شیمیایی، مکانیکی، حرارتی و تریبولوژیکی هستند. اصطکاک و سایش یک یاتاقان تحت تأثیر شرایط عملیاتی زیر است:

     سرعت
     بار
     ارتعاش
     روانکاری
     رسانه محیطی

حتی کوچکترین نشانه های ساییدگی، ناشی از اصطکاک و سایش، می تواند بر عملکرد یاتاقان تأثیر بگذارد و منجر به خرابی یاتاقان شود. این علائم ساییدگی و پارگی می توانند چیزهای زیادی در مورد شرایط کاری که یاتاقان در معرض آن قرار گرفته است بگوید. با استفاده از بازرسی بصری، آسیب بلبرینگ را می توان تجزیه و تحلیل کرد و دقیقاً به علت خرابی یاتاقان خاص اختصاص داد. علل بالقوه عبارتند از آلودگی، خوردگی، کمبود یا عدم روانکاری، روان کننده اشتباه، اثر لغزش زیاد در یاتاقان، بار بیش از حد، شرایط عملیاتی تهاجمی و غیره.

با انجام آنالیز کامل و دقیق بلبرینگ، علل آن مشخص می شود و می توان اقدامات پیشگیرانه را آغاز کرد. بنابراین می توان با موفقیت از آسیب یا خرابی بلبرینگ در آینده جلوگیری کرد. این به اطمینان از عملکرد مطمئن و ایمن دستگاه شما کمک می کند. خدمات ما عبارتند از:

     تجزیه و تحلیل روان کننده
     تجزیه و تحلیل آب بندی
     آنالیز جیب قفس و قفس
     تجزیه و تحلیل آلودگی
     بازرسی بصری اجزای بلبرینگ
     تجزیه و تحلیل مسیر از طریق میکروسکوپ الکترونی روبشی و
     بازرسی خستگی از طریق پراش اشعه ایکس

تجزیه و تحلیل قابل توجه و دقیق علت خرابی یاتاقان می تواند هزینه های تعمیر و نگهداری را به حداقل برساند و از خرابی جلوگیری کند.

سوالات بیشتری دارید؟

اگر در مورد خدمات ما سؤالی دارید یا می خواهید پیشنهادی  از سوی کارشناسان آلمانی ، برای تجزیه و تحلیل خاص دریافت کنید، دریغ نکنید با ما در [email protected]  تماس بگیرید.


سری چنگال ویبره برای راه حل های فرآیندی در صنایع مختلف
گزینه های مختلف برنامه ریزی پروژه برای اپراتورهای کارخانه با میله ارتعاشی یا چنگال ویبره